В Мінагрополітики заперечили повідомлення, що взимку картопля коштуватиме 50 грн/кг

Джерело: Укрінформ

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький заперечив, що взимку вартість картоплі сягне 50 гривень за кілограм.

Посадовець виступив на брифінгу у Медіацентрі Україна. Він визнав, що цьогоріч врожай картоплі менший, аніж торік. Та навіть попри це її вартість не становитиме півсотні гривень, запевнив він.

“Наразі ціни на картоплю такі: 20 гривень за кілограм оптом та 30 гривень за кілограм у роздріб, які є сталими протягом двох тижнів. Ми вважаємо, що вони не будуть змінюватись. Підстав для ціни 50 гривень за кілограм немає. Теперішня ціна достатня, щоб покривати собівартість навіть в умовах зменшення врожайності, а також вона дозволяє імпортувати”, – сказав Висоцький.

За його словами, чинна ціна навряд чи зменшиться, і може зрости на 15% ближче до весни, коли у вартість будуть входити накладні витрати на зберігання.

Він додав, що цього року загальний урожай на 18% або на 4 000 000 тонн менший порівняно з 2023 роком. Неврожай посадовець пояснив засухою.

Відповів Висоцький і на звинувачення в надмірному імпорті. Він запевнив, що Україна купує незначні обсяги картоплі для того, щоб стабілізувати ціну на продукт.

  • На українському ринку продовжується зростання ціни на картоплю. Експерти прогнозують, що на внутрішній ринок ще в першій половині сезону надійдуть суттєві обсяги імпортної продукції.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.