Ізраїль пошкодив дві секретні військові бази Ірану – Reuters
Джерело: Reuters
Супутникові знімки свідчать, що Ізраїль під час обстрілу Ірану 26 жовтня влучив у приміщення, яке в минулому нібито використовувалося для розробки ядерної зброї, та знищив об’єкти зі змішування твердого палива для ракет.
Такого висновку дійшли колишній інспектор ООН з питань озброєнь Девід Олбрайт та співробітник вашингтонського аналітичного центру CAN Декер Евелет.
Вони повідомили, що Ізраїль завдав ударів по будівлях у великому військовому комплексі “Парчин” поблизу Тегерана, а також обстріляв ракетний завод “Ходжир” біля столиці.
За словами експертів, ізраїльські удари можуть “значно ускладнили здатність Ірану масово виробляти ракети”.
Комерційні супутникові знімки показують, що Ізраїль атакував будівлю в “Парчині” під назвою “Талеган-2”, яка використовувалася для проведення випробувань у межах програми з розробки ядерної зброї.
МАГАТЕ та американська розвідка стверджують, що Іран закрив цю програму у 2003 році.
Олбрайт, посилаючись на розвідувальну інформацію Ізраїлю, зазначив, що Іран зберігав на об’єкті важливе випробувальне обладнання.
Знімки Planet Labs показали, що Ізраїль зруйнував три будівлі для змішування твердого палива для балістичних ракет у “Парчині” і дві будівлі в комплексі “Ходжир”.
Зокрема Ізраїль знищив 12 міксерів, які використовуються для виробництва твердого палива для балістичних ракет дальнього радіуса дії.
- Ізраїльська атака, ймовірно, тимчасово зупинить постачання Іраном балістичних ракет до Росії. Експерти наголошують, що удар Ізраїлю по іранських об’єктах значно ослабив обороноздатність країни.
- Загалом протягом ночі 26 жовтня Ізраїль масовано атакував Іран. Ціллю стали військові об’єкти. Обстріл Ірану завершився вранці. У ЦАХАЛі заявили, що нічна атака – відповідь на обстріли Ізраїля, які Іран скоїв у квітні та жовтні цього року.
Російські війська активізували бойові дії вздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляють українські військові, свідчить зведення Генштабу та підтверджують коментарі військових для CNN. Хоча поки не зрозуміло, чи це початок масштабного весняного наступу, проте, масштаби бойових дій свідчать про намір Кремля продовжувати війну.
Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Російські підприємці брати Аркадій та Борис Ротенберги – автори та головні бенефіціари концепції “м’якої націоналізації” в Росії, яка почалася після виходу з країни іноземних компаній у зв’язку з початком повномасштабної війни проти України.