Хорватія спорядить Україні 60 танків та БМП

Джерело: пресслужба Міністерства оборони Хорватії

Республіка Хорватія постачить Україні частину своїх танків і бойових машин східного виробництва. Тоді як на суму, переданого озброєння для України, зменшиться загальна ціна нового Leopard 2A8 для Хорватії.

Так, Хорватія планує закурити у Німеччини до 50 сучасних танків Leopard 2A8, що дозволить їй спорядити Україні 30 радянських танків та 30 БМП вже до кінця цього року, про що повідомили міністр оборони Хорватії Іван Анушич та глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус на зустрічі у Берліні.

Міністри підписали Лист про наміри, в якому висловлюють готовність двох країн доставити 30 танків М-84 і 30 БМП М-80, включаючи запасні частини та боєприпаси, зі складів Хорватії в Україну, а фінансові ресурси, які Республіка Хорватія отримає від ФРН для першої поставки цих танків і бойових машин, будуть використані Хорватією для закупівлі нових німецьких Leopard 2A8, — мовиться у повідомленні.

Зазначається, що на суму, переданого озброєння для України, зменшиться загальна ціна нового Leopard 2A8 для Хорватії.

Угода між Німеччиною та Хорватією є частиною стратегії НАТО стосовно стандартизації військового обладнання країн-членів альянсу та одночасного посилення обороноздатності України.

Варто додати, що у 2023 році під час візиту міністра оборони Хорватії Маріо Банозича до Сполучених Штатів стало відомо, що країна передала всі свої гелікоптери Мі-8 Україні. На зустрічі Банозича з очільником Пентагону Ллойдом Остіном, останній наголосив на тому, як Хорватія допомагає Україні у боротьбі з російським агресором.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.

1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.