Хорватія передала Україні роботизовану систему розмінування
Джерело: Укрінформ на конференції Globsec Forum у Празі
Хорватія подарувала Україні роботизовану систему розмінування DOK-ING MV-4.
Віцепрем’єр-міністр і міністр оборони Республіки Хорватія Іван Анушич та керівники компанії-виробника передали сертифікат представникам української сторони просто на подіумі міжнародної конференції.
Нині процес розмінування України потребуватиме багато часу та багато грошей, адже близько 26% території забруднено мінами.
У питанні гуманітарного розмінування Хорватія працює з Україною як на двосторонній основі, так і на багатосторонній, зокрема, як частина коаліції, яку очолює Литва.
*DOC-ING виробляє роботизовані системи з розмінування на дистанційному контролі. З початку повномасштабної війни компанія вже спорядила різним структурам в Україні 42 такі системи, за допомогою яких очищено майже 12 млн кв. м території, знешкоджено понад 5600 мін та інших вибухонебезпечних речовин без жертв із боку персоналу. Підготовлено понад 150 фахівців з управління системами. Незабаром компанія відкриває свій офіс в Україні.
Ми повідомляли, що Україна за півтора року значно наростила кількість машин для розмінування, підвищивши свої можливості у сфері гуманітарного розмінування. З нуля до 82 одиниць збільшилася кількість таких машин.
Також стало відомо, що Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.
- Українське підприємство A3tech отримало дозвіл на випробування важкої машини для розмінування DOK-ING MV-10. Її частково зібрали і локалізували на території нашої держави.
- Сапери отримали першу машину для розмінування MV-10, виготовлену в Україні. Загалом українські спеціалісти можуть збирати до 60 таких машин на рік.
- У стінах Державної служби надзвичайних ситуацій України відбулася офіційна передача амбасадоркою ЄС в Україні Катаріною Матерновою трьох систем розмінування DOK-ING MV-10 для оснащення новостворених піротехнічних підрозділів ДСНС України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.