Україна за півтора року наростила кількість машин для розмінування
Джерело: Міністерство економіки
Україна за півтора року значно наростила кількість машин для розмінування, підвищивши свої можливості у сфері гуманітарного розмінування. З нуля до 82 одиниць збільшилася кількість таких машин.
“Минулий рік ми починали, не маючи жодної машини для розмінування. На початок 2024-того мали 30 машин. У червні вже 82 машини для розмінування. Ми і надалі збільшуватимемо їх кількість”, – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Свириденко також повідомила, що з початку року сапери обстежили понад 171 700 га сільськогосподарських земель, які були заплановані для першочергового обстеження та розмінування. Понад 156 600 га вже повернули в господарське використання.
“Наші сапери взяли дуже добрий темп. Наприклад, на Херсонщині вже перевірили і повернули у використання аграріїв майже 60% сільгоспугідь, які ми запланували обстежити у цьому році”, – сказала Свириденко.
Обласні військові адміністрації повідомляють, що планове обстеження сільгоспземель проводилося у восьми регіонах країни. Найбільше земель було обстежено з початку року в таких областях:
- Херсонська – 146 300 га (в червні – 17 760 га)
- Харківська – 11 300 га (в червні – 4550 га)
- Миколаївська – 8300 га (в червні – 1670 га)
Кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності зросла більш ніж в півтора раза з початку року. Наразі сертифіковано 43 оператори, ще 52 перебувають в процесі сертифікації.
- Українське підприємство A3tech отримало дозвіл на випробування важкої машини для розмінування DOK-ING MV-10. Її частково зібрали і локалізували на території нашої держави.
- Сапери отримали першу машину для розмінування MV-10, виготовлену в Україні. Загалом українські спеціалісти можуть збирати до 60 таких машин на рік.
Минулої ночі приміщення Українського культурного центру в Тель-Авіві обклеїли провокативними листівками. Наразі ведеться розслідування, вандалів розшукують.
У Львівській області під час ракетно-дронової атаки РФ 13 грудня пошкоджено одразу шість об’єктів критичної інфраструктури.
Більшість активних енергоблоків підконтрольних Україні АЕС скоротили потужність через масовану атаку Росії 13 грудня.
Працівники ДБР викрили заступника начальника військової частини на Донеччині, який примушував підлеглих працювати на його родину та віддавати частину бойових виплат.
Служба безпеки запустила чат-бот у месенджері “Телеграм” для протидії спецслужбам РФ, які намагаються завербувати українців для підпалу, теракту чи мінування.