У таємній частині «плану перемоги» Зеленського є прохання про ракети Tomahawk – NYT
Джерело: The New York Times
За даними ЗМІ, серед таємних пунктів “плану перемоги” Президента України Володимира Зеленського є прохання про надання ракет Tomahawk.
Таку інформацію NYT повідомили американські посадовці, знайомі з таємними пунктами “плану перемоги”.
За даними ЗМІ, США були трохи роздратовані планом Зеленського, назвавши його нереалістичним та таким, який майже повністю залежить від допомоги Заходу.
Зокрема в одному з таємних пунктів плану український президент пропонує створити “неядерний пакет стримування”, який передбачає отримання Україною ракет Tomahawk, дальність яких – 2400 км. Однак у США вважають, що це прохання виконати неможливо.
Також американські посадовці вказують на те, що Україна не надала переконливих доказів того, як використовуватиме далекобійну зброю.
Зазначається, що список цілей всередині РФ, які хоче вразити Україна, набагато більший, аніж кількість ракет, які Захід може передати, не ризикуючи запасами, призначеними на випадок проблем в Азії та на Близькому Сході.
Чотири джерела повідомили, що Зеленський приголомшений відмовою Байдена щодо можливості атак американськими ракетами углиб РФ під час їхньої зустрічі у вересні. При цьому у виданні нагадали, що зазвичай США відхиляють всі перші прохання України, зокрема так було з проханнями про танки Abrams, винищувачі F-16, ракети ATACMS.
- За словами президента Польщі Анджея Дуди, українська влада не поділилась з ними таємними пунктами “плану перемоги”, хоча показала їх іншим союзникам.
- Генсек НАТО Марк Рютте заявив, що знає деталі “плану перемоги” України і що він спілкується з членами альянсу щодо подальших дій.
Під час футбольного матчу між командами “Шахтар” і “Рух” перший символічний удар по м’ячу виконала захисниця України Наталія Грабарчук. Вона – колишня вихователька дитячого садка, яка нині служить стрільчинею-зенітницею у Галицько-Волинській радіотехнічній бригаді повітряного командування “Захід”.
Оксфордський словник обрав терміном 2024 року словосполучення “brain rot” (“гниття мозку”). Вислів означає надмірне споживання неякісного контенту, який шкодить людині.
У Бельгії набув чинності перший у світі закон, який надає секс-працівникам право підписувати офіційні трудові договори, а також отримувати низку соціальних виплат.
Лейбл Universal Music Group (UMG) подав скаргу до федерального суду в Нью-Йорку, в якому стверджує, що дистрибʼютор Believe розповсюджує треки фейкових виконавців.
Поліція Північної Македонії затримала громадянина, якого підозрюють у намірі вступити до лав російської армії та воювати в Україні.