У парламенті зареєстровано законопроєкт про звільнення голови АРМА, якщо агентство не відкриє реєстр арештованих активів

Джерело: проєкт закону у Верховній Раді України

20 липня у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт № 9515, згідно з яким Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) зобов’язується відкрити реєстр арештованих активів. У разі невідкриття такого реєстру Голову АРМА буде звільнено.

Згідно з законопроєктом, пропонується проводити щорічну незалежну зовнішню оцінку ефективності діяльності АРМА за допомогою Комісії з проведення оцінки.

Кабінет Міністрів України формує цю Комісію з шести осіб:

  • Представника від керівника Держслужби фінмоніторингу;
  • Представника від Генерального прокурора;
  • Представника від директора НАБУ;
  • Трьох осіб, визначених Кабінетом Міністрів на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які протягом останніх трьох років надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання і протидії корупції, кримінальної юстиції або виявлення, розшуку та управління активами.

Після проведення оцінки Комісія повинна скласти висновок про її результати та надіслати його до Кабінету Міністрів.

Законопроєкт також зобов’язує агентство до 1 грудня 2023 року забезпечити відкритий цілодобовий доступ до всіх даних Реєстру арештованих активів, за винятком тих, які не можуть бути розголошені. Також передбачається звітування перед Кабінетом Міністрів про стан функціонування реєстру.

Голову АРМА Олену Думу можуть примусово звільнити у разі виявлення невідповідності функціонування реєстру вимогам цього законопроєкту, зокрема щодо доступності його даних.

У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.

У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.