У Нью-Йорку випадково знайшли невідомий вальс Шопена, написаний майже 200 років тому

Джерело: The New York Times

Куратор Бібліотеки і музею Моргана в Нью-Йорку знайшов у колекції культурних реліквій невідомий вальс польського композитора Фредеріка Шопена.

Навесні цього року Робінсон Макклеллан виявив рукопис глибоко в сховищі, серед листівок і листів відомих художників і композиторів. Тьмяний предмет невеликого розміру під номером 147 виявився музичним записом з назвою “Вальс” та підписом “Шопен” згори.

Фото: NYT

Як розповіли у виданні, Макклеллан, який і сам є композитором, не впізнав цей твір Шопена. Він сфотографував рукопис і відтворив вальс удома на цифровому піаніно.

Макклеллан описав вальс як “вибуховий”, оскільки він починався тихими нотами, які виливалися в різкі акорди. Тож чоловік надіслав фотографію музичного запису провідному досліднику Шопена в Університеті Пенсильванії Джеффрі Каллбергу, і той заявив, що ніколи не бачив цього твору.

Перевіривши папір і чорнило рукопису, проаналізувавши почерк і музичний стиль, а також проконсультувавшись із зовнішніми експертами, фахівці дійшли висновку, що цей твір, найімовірніше, є невідомим вальсом Фредеріка Шопена. Ймовірно, він написав його у 1830 – 1835 роках, у віці 20 – 25 років.

Згідно з повідомленням, вальс відрізняється від інших робіт Шопена, але в ньому присутні характерні риси творчості композитора. Він складається з 48 тактів із повторенням і триває 80 секунд. Незважаючи на коротку тривалість, твір завершений.

“Це не найскладніший твір Шопена, але це один із найавтентичніших шопенівських творів, який можна собі уявити”, – зазначив піаніст Лан Лан, який зіграв вальс для The New York Times у Steinway Hall на Мангеттені.

За оцінками української розвідки (ГУР МОУ) Росія намагається втягнути Лаос у свою війну проти України.

4 липня Словаччина, на рівні послів країн-членів ЄС, вчергове заблокувала ухвалення 18 пакета санкцій проти Росії.

Вчені стверджують, що вже за кілька років зможуть створювати в лабораторних умовах життєздатні сперму та яйцеклітини, що матиме велике значення для репродукції.

У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте зреагував на повідомлення про те, що Сполучені Штати зупинили постачання озброєння Україні.