У КНДР повідомили про випробування міжконтинентальної балістичної ракети
Джерело: CNN
Північна Корея повідомила, що провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) вранці 31 жовтня.
За повідомленням, ракету запустили під “піднятим кутом”, тобто, вона летіла майже вертикально уверх, а не в бік.
За даними Південної Кореї, ракета пролетіла на відстань 1000 км, а в Японії повідомили, що її політ тривав 86 хвилин на висоті близько 7000 кілометрів. Ракета впала у Японське море за межами економічної зони Японії.
“Час польоту був найдовшим зі всіх існуючих. Ймовірно, це була найновіша ракета”, – повідомили у міноборони Японії.
У Південній Кореї припустили, що це могла бути “твердопаливна далекобійна балістична ракета нового типу”. Її запустили з 12-осьової мобільної пускової установки, яку КНДР представила минулого місяця.
Ракети на твердому паливі дають змогу завдати далекобійних ядерних ударів швидше, аніж ракети на рідкому паливі.
За оцінками експертів, твердопаливні МБР стабільніші і їх легше переміщати, що запобігає виявленню ракети перед її запуском, який можна здійснити за кілька хвилин, тоді як запуск МБР на рідкому паливі може тривати кілька годин, що дає змогу завчасно знищити її.
За даними ЗМІ КНДР, під час випробування був присутній лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, який назвав його “відповідними військовими діями”.
У США вже засудили випробування вказавши на “грубе порушення кількох резолюцій ООН” і наголосили, що вживатимуть заходів для захисту Сполучених Штатів, Південної Кореї та Японії.
- З 2017 року хакери з Північної Кореї викрали криптовалюти на суму близько $3 млрд, якими вони фінансують ядерні і ракетні програми КНДР.
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про продовження антидемпінгових мит на цемент і металопрокат, а також розпочала нові розслідування для захисту національного виробника від агресивного імпорту.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав масштабну кампанію проти ожиріння — тепер громадян можуть публічно зважувати прямо на вулицях.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.
Німеччина посилить свою танкову бригаду у Литві, аби зміцнити східний фланг НАТО з метою стримування Росії. До кінця 2027 року чисельність підрозділу збільшать до 5 тисяч військовослужбовців із нинішніх 500.
Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що путінська Росія змінює історію та відновлює культ злочинця — Сталіна, який наказав убити польських військовополонених. Так він прокоментував у Брюсселі осквернення й пошкодження пам’ятника на Польському військовому кладовищі в Мєдному, де поховані жертви Катинського розстрілу 1940 року.