Міноборони відмовилося надавати бронь працівникам «Балістики», що споряджають військових

Джерело: “Економічна правда

Міністерство оборони України відмовило ТОВ “Балістика” у праві бронювати працівників, які займаються виробництвом спорядження для Збройних сил. Комісія відомства вирішила, що підприємство не відповідає критеріям, необхідним для надання статусу критично важливого, який дозволяє бронювання робітників.

Як зазначають у Міністерстві оборони, такий статус присвоюється відповідно до положень, затверджених постановами Кабінету Міністрів України, і визначається на основі низки критеріїв. Станом на зараз “Балістика” такого статусу не має, що підтверджено офіційною відповіддю відомства на запити компанії.

Серед причин відмови — відсутність державного контракту з Міноборони або ДОТ, відповідного погодження на державне замовлення як співвиконавця та відсутність клопотань від Збройних сил України. Крім того, компанія не перебуває в управлінні Міністерства оборони.

Водночас Міноборони наголосило на важливості внеску, який приватні оборонні підприємства роблять для захисту держави, та анонсувало зустріч із представниками оборонної промисловості. Під час цієї зустрічі планується обговорити умови отримання статусу критично важливого підприємства і можливості для бронювання працівників. Час і місце проведення зустрічі буде оголошено додатково.

Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.

Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 листопада. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському напрямку.

Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою до 26 січня 2025 року колишній очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяні Крупі, знову зменшивши розмір застави з 300 млн грн до 280 млн грн. 

Українська влада не шукає простих шляхів… Як і зручних для громадян, економічно доцільних та ефективних для держави. Тому законопроєкт про збільшення податків № 11416-д став втіленням улюбленого податкового принципу голови профільного комітету Верховної Ради, “слуги” Данила Гетманцева – “Оподаткування – це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав”. Щоправда, останнє виявилось зовсім не обов’язковим, адже “общипують” навіть попри крики.