В Україні звинувачують у держзраді начальника СІЗО, якого катували окупанти
Джерело: “Медійна ініціатива за права людини”
Херсонська прокуратура обвинувачує начальника СІЗО Ігоря Гурякова у держзраді, однак чоловік заявляє, що зазнавав катування окупантами.
У березні 2022 року росіяни окупували Херсон, а в травні в херсонському слідчому ізоляторі затримали його начальника Ігоря Гурякова.
Потім ворог опублікував відео, на якому Гуряков заявив про співпрацю з окупантами. Проте знайомі чоловіка повідомили, що він говорив під тортурами.
“Цю справу сфабриковано. Немає жодних підстав для мого затримання. Спочатку нас кинули у Херсоні. Ніхто нас не вивіз. Потім мене та мого заступника, Євгена Усачова, затримали росіяни. Нас били, застосовували струм. Погрожували завдати шкоди доньці й дружині”, – розповів Гуряков.
Він сказав, що залишився в окупації, бо не міг покинути підлеглих і 400 ув’язнених. Гуряков додав, що писав звернення до Офісу Президента з проханням евакуювати засуджених.
За версією Державного бюро розслідувань, Ігор Гуряков нібито став помічником начальника по роботі з громадськістю в окупаційному управлінні служби виконання покарань у Херсонській області. Також у ДБР заявили, що він був учасником інформаційній кампанії росіян для дискредитації українських правоохоронців і закликав співпрацювати з РФ.
Ігорю Гурякову інкримінують державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану, за що йому загрожує 15 років або довічне ув’язнення.
Адвокати ж начальника СІЗО переконують, що окупанти тортурами змусили Гурякова працювати на них.
За словами адвоката, після катувань його відпустили, і з червня до листопада він приходив на роботу в колонію №90, де базувалося “управління”.
“Гурякова призначили без його згоди. У матеріалах провадження немає будь-яких його заяв про прийняття на роботу. Я так розумію, окупанти видали наказ про його призначення для створення пропагандистської картинки. Йому лише сказали: “Ідеш і працюєш”. Щодня його забирали й привозили на роботу”, – сказав адвокат Сергій Гриша.
Він додав, що Гуряков під тиском і тортурами сказав на камеру, що співпрацює з росіянами та закликає до цього колег.
Також у Херсонському міському суді заочно судять двох російських військових за катування людей, зокрема й Гурякова.
У тексті підозри зазначено, що його “утримували в одному положенні понад годину, що супроводжувалося постійним побиттям руками й ногами по всьому тілу із застосуванням електроструму. Погрожуючи позбавленням життям і повторним катуванням, змушували давати неправдиві відомості щодо себе”.
Однак прокурори вважають, що катування не пов’язане з примусом до співпраці.
У лютому 2023 року справу Гурякова передали до Малиновського райсуду Одеси. З моменту затримання він перебуває під вартою.
- Оборонець “Азовсталі” Сергій Тарасюк у російському полоні заразився туберкульозом і зараз перебуває у критичному стані.
- У Росії оборонця “Азовсталі” Сергія Михайленка засудили до довічного ув’язнення в колонії суворого режиму у Сибіру.
Генеральний секретар СДПН Маттіас Мірш заперечив нещодавню заяву представника опозиції Родеріха Кізеветтера стсовоно того, що канцлер ФРН Олаф Шольц має намір зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним до 23 лютого.
Ввечері 5 січня російські війська поцілили по території підприємства у Холодногірському районі Харкова. Мер міста Ігор Терехов припустив, що ворог здійснив атаку БпЛА “Молния”.
Триває 1047-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 796 тисяч осіб.
За оцінками аналітиків, російські війська останніми тижнями скоротили використання бронетехніки під час штурмів на активних ділянках фронту, ймовірно, через значні втрати техніки та виснаження радянських запасів.
Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).