В ISW розповіли, що може зупинити російські операції з використанням БПЛА
Джерело: ISW
На переконання аналітиків, спроби російського Міноборони централізувати контроль над неофіційними російськими підрозділами безпілотників може тимчасово загальмувати операції РФ з використанням дронів.
Як йдеться у звіті, російське видання “Важние истории” зібрало кілька повідомлень від російських військових блогерів, які скаржаться на те, що російське військове командування систематично розформовує неофіційні російські підрозділи безпілотників і віддає досвідчених операторів БпЛА в піхотні атаки, що призводить до великих втрат серед операторів дронів.
За словами деяких блогерів, російське військове командування віддає перевагу “м’ясним” штурмам з використанням піхоти і не має достатньої кількості особового складу для продовження цих штурмів. При цьому вони зауважили, що деякі роти налічують 90 осіб, з яких лише 20 є регулярним штурмовим персоналом, а решта – неофіційні оператори безпілотників, фахівці зі зв’язку та військовослужбовці, які допомагають в евакуації загиблих і поранених.
Тоді як інші російські блогери, пов’язують цю тенденцію з нещодавніми зусиллями Міністерства оборони Росії щодо формування “об’єднаних технічних батальйонів безпілотників” і Центру перспективних безпілотних технологій “Рубікон”.
Російські блогери також розкритикували зусилля МО РФ зі створення окремих спеціалізованих “технічних батальйонів безпілотників”, посилаючись на відсутність єдиної російської системи зв’язку, яка б дозволила спеціальним підрозділам безпілотників тісно координувати свої дії зі штурмовими підрозділами.
Водночас вони зазначили, що МО РФ знадобиться багато часу для налагодження зв’язку між новими централізованими підрозділами безпілотників і штурмовими підрозділами, що призведе до того, що російські штурмові підрозділи тимчасово втратять прикриття з боку безпілотників.
“Скорочення російських фахівців з безпілотників може також принаймні тимчасово загальмувати російські операції з використанням безпілотників, якщо Міністерство оборони Росії продовжить свої зусилля з централізації”, – говориться в огляді.
- За оцінками аналітиків, Росія має труднощі у постачанні компонентів для виробництва систем ППО. Якщо Україна знищить значну кількість російських комплексів, ворог може відчути дефіцит і буде змушений обмежити використання авіації.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.