В ISW розповіли, що може зупинити російські операції з використанням БПЛА
Джерело: ISW
На переконання аналітиків, спроби російського Міноборони централізувати контроль над неофіційними російськими підрозділами безпілотників може тимчасово загальмувати операції РФ з використанням дронів.
Як йдеться у звіті, російське видання “Важние истории” зібрало кілька повідомлень від російських військових блогерів, які скаржаться на те, що російське військове командування систематично розформовує неофіційні російські підрозділи безпілотників і віддає досвідчених операторів БпЛА в піхотні атаки, що призводить до великих втрат серед операторів дронів.
За словами деяких блогерів, російське військове командування віддає перевагу “м’ясним” штурмам з використанням піхоти і не має достатньої кількості особового складу для продовження цих штурмів. При цьому вони зауважили, що деякі роти налічують 90 осіб, з яких лише 20 є регулярним штурмовим персоналом, а решта – неофіційні оператори безпілотників, фахівці зі зв’язку та військовослужбовці, які допомагають в евакуації загиблих і поранених.
Тоді як інші російські блогери, пов’язують цю тенденцію з нещодавніми зусиллями Міністерства оборони Росії щодо формування “об’єднаних технічних батальйонів безпілотників” і Центру перспективних безпілотних технологій “Рубікон”.
Російські блогери також розкритикували зусилля МО РФ зі створення окремих спеціалізованих “технічних батальйонів безпілотників”, посилаючись на відсутність єдиної російської системи зв’язку, яка б дозволила спеціальним підрозділам безпілотників тісно координувати свої дії зі штурмовими підрозділами.
Водночас вони зазначили, що МО РФ знадобиться багато часу для налагодження зв’язку між новими централізованими підрозділами безпілотників і штурмовими підрозділами, що призведе до того, що російські штурмові підрозділи тимчасово втратять прикриття з боку безпілотників.
“Скорочення російських фахівців з безпілотників може також принаймні тимчасово загальмувати російські операції з використанням безпілотників, якщо Міністерство оборони Росії продовжить свої зусилля з централізації”, – говориться в огляді.
- За оцінками аналітиків, Росія має труднощі у постачанні компонентів для виробництва систем ППО. Якщо Україна знищить значну кількість російських комплексів, ворог може відчути дефіцит і буде змушений обмежити використання авіації.
Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид.
Заморожена війна РФ проти України, на думку експрезидента Польщі Александра Квасневського, грає на руку Путіну, дозволяючи Росії зміцнити армію та продовжувати агресію.
Люксембург вперше в історії спрямовує значні кошти на пряме фінансування озброєння для України, виділивши понад 200 млн євро з лютого 2022 року та ще 80 млн євро на 2025 рік, заступниця голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звинуватила Китай у постачанні Росії озброєння для війни проти України, а також загрозі миру в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні.
У листопаді 2024 року російська армія зазнала найбільших безповоротних і санітарних втрат у живій силі від початку широкомасштабного вторгнення – 45 720 військових. Це чисельність умовно понад трьох мотострілецьких дивізій сухопутних військ армії РФ.