В Україні запровадять військовий вишкіл для студентів у 2025 році: деталі

Джерело: Михайло Винницький у коментарі Новини.LIVE

У 2025 році студенти третього курсу українських університетів розпочнуть базовий військовий вишкіл, повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький. Нововведення не пов’язане з мобілізацією, а покликане дати молоді знання з поводження зі зброєю та основ оборони.

Вишкіл проходитимуть студенти третього курсу, незалежно від спеціальності. Нині вже розпочали підготовку інструкторів та облаштування полігонів для ефективного навчання студентів.

Винницький наголосив, що ініціатива не пов’язана з мобілізацією, натомість є кроком для зміцнення оборонних навичок молоді.

Людина, котра закінчує вищу освіту, має знати, як поводитися зі зброєю, – пояснив заступник міністра.

У бюджет на 2025 рік вже закладено кошти на реалізацію програми. Тоді як стосовно створення військових кафедр задля підготовки офіцерів запасу, Винницький повідомив, що питання ще опрацьовуватиметься впродовж наступного року.

Додамо, посол України у Великій Британії та колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що мобілізація жінок в Україні є неприйнятною, проте до неї можуть вдатися у разі крайньої потреби.

  • Володимир Зеленський презентував українцям план перемоги України над РФ. Українці та партнери відреагували критично. Президенту більше не вірять та публічно критикують навіть ті, хто ще рік тому наголошував на необхідності утриматися до нашої перемоги. Поглянемо на ключові пункти плану, які розчарували українців.
  • Букви розповіли, як ЗМІ та користувачі соцмереж відреагували на “план перемоги” Зеленського.
  • Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення закликала журналістів до коректного та професійного підходу у висвітленні чутливих тем, особливо процесу мобілізації та діяльності ТЦК.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.