Ілон Маск та його платформа X стали епіцентром дезінформації про вибори у США

Джерело: Reuters

Зо оцінками експертів, мільярдер та винахідник Ілон Маск разом зі своєю платформою стали епіцентром дезінформації щодо виборів президента Сполучених Штатів.

Оманливі чи такі, які вводять в оману, повідомлення Маска про вибори, які він писав на X, зібрали 2 млрд переглядів цього року, свідчать дані некомерційної групи Center for Countering Digital Hate (Центр протидії цифрової ненависті).

Платформа також стала центром поширення фейкової інформації про критично важливі мінливі штати, які, ймовірно, вирішать, хто стане цьогорічним переможцем виборів.

Підписниками мільярдера на платформі є майже 203 млн осіб, що допомагає йому створювати “мережеві ефекти”, тобто контент з X може переходити в інші соцмережі і платформи для обміну повідомленнями, такі як Reddit та Telegram, зауважила професорка комп’ютерних наук в Університеті Карнегі-Меллона та експертка з дезінформації Кетлін Карлі.

“X – це провідник з однієї платформи на іншу”, – наголосила вона.

Щонайменше 87 дописів Маска, які цьогоріч стосувались президентських виборів у США, були неправдивими чи вводили в оману. Ці повідомлення переглянули 2 млрд користувачів, повідомили у Центрі.

До прикладу у Пенсильванії – одному з семи мінливих штатів – деякі користувачі X писали про випадки, коли організатори виборів позначали незаповнені форми реєстрації виборців, які не підлягали обробці, неправдиво називаючи ці випадки втручанням у вибори.

“Деякі облікові записи X натякали, що було місце шахрайству виборців, зоча ми насправді чітко знаємо, що посадові особи та адміністратори виборів у всіх наших округах дотримувались правил… Тому голосують лише виборці, які мають право голосу”, – сказав виконавчий директор Common Cause у Пенсильванії Філіп Хенслі-Робін.

Common Cause – позапартійна організація, яка сприяє підзвітному уряду та виборчим правам.

Cyabra, фірма, яка використовує штучний інтелект для виявлення дезінформації в Інтернеті, заявила 4 листопада, що обліковий запис X із 117 000 підписниками відіграв ключову роль у поширенні підробленого відео, яке нібито демонструє знищення бюлетенів для голосування за Трампа в Пенсільванії.

Представник X сказав, що платформа вжила заходів проти багатьох облікових записів, які поділилися відео.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

Під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною на тлі посилення російських атак.

Росія утримує в місцях позбавлення волі 260 кримських політв’язнів, серед яких 153 — представники корінного кримськотатарського народу.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Центр протидії дезінформації попередив про фейковий чат-бот у Telegram, який нібито “розшукує” зниклих українських військових.