Впливовий прихильник Трампа повідомив, що тримав $100 від РФ за публікацію фейку про вибори

Джерело: CNN

Впливовий американський користувач соцмереж повідомив, що проросійський пропагандист заплатив йому 100 доларів за публікацію фейкового відео про нібито імігрантів з Гаїті, які голосують на виборах президента США.

За словами інфлюенсера, це був один з кількох платежів, які він отримав від росіянина, за розміщення дезінформації у соцмережах щодо американських виборів президента.

За даними CNN, прихильник Дональда Трампа, який публікував ці відео, використовує нік @AlphaFox78 на X. Він є громадянином США та проживає у Массачусетсі. Чоловік поспілкувався з журналістами на умовах анонімності.

На вказаному акаунті публікували праві меми на підтримку Трампа. Цей акаунт став першим, який опублікував фейкове відео, на якому нібито громадянин Гаїті розповів, що кілька разів проголосував за Камалу Гарріс у штаті Джорджія.

Держсекретар штату заявив, що все відео – від людей на ньому до їхніх документів – фейк, і що його створено та розповсюджено росіянами.

У коментарі CNN власник акаунта, на який підписано понад 650 000 осіб, сказав, що не перевірив відео на правдивість, коли публікував його.

“Я поняття не маю, звідки це (відео) взялось чи щось у цьому роді. Я просто хлопець, який ним поділився”, – сказав він.

Чоловік додав, що опублікувати відео йому запропонував Симеон Бойков – російський пропагандист, відомий у мережі під ніком AussieCossack. За це він запропонував американцю 100 доларів.

За документами Бойков є зареєстрованим російським агентом у РФ та Австралії, де працює на російські державні ЗМІ, пише та публікую статті в інтернеті на англійській та російській мовах.

Він нещодавно отримав російське громадянство та шукав притулок у російському консульстві у Сіднеї. Він писав низку матеріалів з російської дезінформацією. Зокрема одне з розслідувань CNN показало, що Бойков причетний до дезінформаційних кампаній, зокрема націлених на вибори президента США.

При цьому його точна роль у цих кампаніях невідома.

Цей випадок – коли американцю платили за розповсюдження фейків – став ще одним російським способом втрутитись у вибори США.

Експерт з дезінформації Даррен Лінвілл зауважив, що російські агенти сподіваються на інфлюенсерів, аби розповсюдити дезінформацію.

“Є причина, з якої маркетингові компанії та політичні кампанії використовують інфлюенсерів у соцмережах для просування своїх повідомлень. Вони роблять це, тому що це працює. Цифровий світ став реальним світом, і люди довіряють інфлюенсерам у соцмережах так само, як своїм друзям у реальному світі”, – пояснив він.

@AlphaFox78 додав, що Бойков заборонив йому спілкуватись з журналістами і заблокував у телеграмі.

За словами американця, відео про “гаїтян” було не першим випадком, коли йому платили за розміщення певних дописів в X. За його словами, Бойков близько 10 разів пересилав йому по 100 доларів за публікацію мемів чи відео.

“Все почалось з мемів і здавалось невинним”, – сказав американець додавши, що коли йому запропонували опублікувати відео, він “не надав цьому значення”.

Він також запевнив, що не знав про те, що Бойков працює на державні ЗМІ РФ.

Американець показав журналістам скриншоти, на яких, як він стверджує, він питав Бойкова про чесність відео перед його публікацією, однак Бойков сказав, що немає причин для сумнівів.

“Я втратив пильність, бо це був просто обмін мемами”, – наголосив @AlphaFox78.

Після спілкування з журналістами він видалив відео, яке вже набрало понад 2,6 млн переглядів.

Він також визнав, що отримав гроші за публікацію іншого фейку, націленого на Камалу Гарріс та Дуга Емхоффа, у якому стверджувалось, що вони нібито попередили репера P. DIDDY перед рейдами міністерства внутрішньої безпеки США.

Американець запевнив, що жаліє про розповсюдження фейків і поскаржився, що його обманули.

“Людям потрібно бути уважнішими, коли вони публікують щось. Я ніколи не хотів когось дезінформувати”, – сказав він.

Попри це, американець продовжує публікувати дописи на X, зокрема про вибори президента, деякі з яких отримують мільйони переглядів.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.