Нардеп пояснив, що законопроєкт про дрова стосується насамперед «чорних лісорубів»

Джерело: народний депутат від “Слуги народу”, заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності й один з авторів законопроєкту Максим Павлюк у Telegram

Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків.

Павлюк пояснив, що у деяких медіа з’явилися неправдиві заяви про те, що закон забороняє зберігати вдома дрова без підтверджувальних документів. За його словами, ці повідомлення є хибними і не відповідають реальним нормам законопроєкту.

Закон спрямований на припинення незаконних вирубок лісу та діяльності нелегальних пилорам. Він не стосується домогосподарств, які використовують деревину для опалення. Павлюк уточнив, що закон регулює обіг деревини у значних обсягах: 30 кубометрів сосни або 15 кубометрів дуба, що перевищує потреби звичайного домогосподарства на опалювальний сезон.

Кримінальна відповідальність передбачена лише за зберігання деревини на суму понад 30 тисяч гривень, що відповідає зазначеним обсягам. Павлюк також підкреслив, що закон не має зворотної сили, тому поліція не може вимагати документи на дрова, придбані до його набрання чинності.

За словами депутата, нові норми запрацюють лише з початку підготовки до наступного опалювального сезону. Метою законопроєкту є запобігання незаконному обігу деревини та збереження природи, а також приведення українського законодавства у відповідність до європейських стандартів.

Довідка. 10 жовтня 2024 року, напередодні однієї з найважчих зим в новітній історії України, Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9665, яким посилила відповідальність за зберігання дров без документів.

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.

24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.

Повітряно-космічні сили РФ отримали чергові партії бомбардувальників Су-34 і винищувачів Су-57. Ці постачання, найімовірніше, стали останніми у 2024 році.