Нардеп пояснив, що законопроєкт про дрова стосується насамперед «чорних лісорубів»
Джерело: народний депутат від “Слуги народу”, заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності й один з авторів законопроєкту Максим Павлюк у Telegram
Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків.
Павлюк пояснив, що у деяких медіа з’явилися неправдиві заяви про те, що закон забороняє зберігати вдома дрова без підтверджувальних документів. За його словами, ці повідомлення є хибними і не відповідають реальним нормам законопроєкту.
Закон спрямований на припинення незаконних вирубок лісу та діяльності нелегальних пилорам. Він не стосується домогосподарств, які використовують деревину для опалення. Павлюк уточнив, що закон регулює обіг деревини у значних обсягах: 30 кубометрів сосни або 15 кубометрів дуба, що перевищує потреби звичайного домогосподарства на опалювальний сезон.
Кримінальна відповідальність передбачена лише за зберігання деревини на суму понад 30 тисяч гривень, що відповідає зазначеним обсягам. Павлюк також підкреслив, що закон не має зворотної сили, тому поліція не може вимагати документи на дрова, придбані до його набрання чинності.
За словами депутата, нові норми запрацюють лише з початку підготовки до наступного опалювального сезону. Метою законопроєкту є запобігання незаконному обігу деревини та збереження природи, а також приведення українського законодавства у відповідність до європейських стандартів.
Довідка. 10 жовтня 2024 року, напередодні однієї з найважчих зим в новітній історії України, Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9665, яким посилила відповідальність за зберігання дров без документів.
- 4 листопада Кабінет міністрів України подав у Верховну Раду анонсований законопроєкт про реформування (ліквідацію) МСЕК.
Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності. Згідно з новими правилами, графіки відключення електроенергії не будуть застосовуватися до об’єктів сил безпеки та оборони, а також мобільних операторів.
Військовий фахівець в галузі радіотехнологій та голова ГО “Центр радіотехнологій” Сергій Бескрестнов з позивним “Флеш” пояснив, чому українці помічають збій часу на їхніх телефонах.
Управління боротьби з шахрайством Європейського Союзу (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
З початку 2024 року українські Сили оборони знищили та пошкодили 3 179 танків армії РФ, що можна порівняти з виведенням з ладу приблизно 102 танкових батальйонів (1 батальйон — 31 танк).
Внаслідок російського удару по Запоріжжю зросла кількість постраждалих.