Як іноземцям розібратися у виборах США: відповіді на найпоширеніші питання
Джерело: The Washington Post
Сьогодні, 5 листопада, в Америці настав день виборів президента, і люди у всьому світі спостерігають за їх результатами. Однак багато хто ставить питання щодо особливості виборів в США.
У The Washington Post відповіли на найпоширеніші запитання.
Чому виборці в деяких штатах мають більшу владу?
Президентські вибори у США проводяться за системою, яка базується на виборчих колегіях (Electoral College). Це означає, що кожен штат має певну кількість виборців, які представляють його інтереси на виборах. Однак кількість виборців в кожному штаті – не пропорційна кількості населення, що дає певним штатам більше впливу на результат виборів, ніж іншим.
Кожен штат отримує кількість виборчих голосів, яка дорівнює числу його конгресменів (представників у Палаті представників) плюс два сенатори. Тобто навіть маленькі штати, як, наприклад, Вермонт чи Делавер, мають два голоси сенаторів, а кількість представників пропорційна числу населення. У великих штатах, як Каліфорнія чи Техас, виборчих голосів більше, оскільки вони мають більше представників у Конгресі.
Які штати будуть хиткими у 2024 році?
Виборці у так званих хитких штатах (swing states) мають особливо великий вплив на результат виборів. Це штати, результат голосування в яких є непередбачуваним і може вагатися між кандидатами від різних партій на кожних виборах.
У цих виборах такими штатами вважають Пенсильванію (яка має 19 голосів виборців), Джорджію (16), Північну Кароліну (16), Мічиган (15), Аризону (11), Вісконсин (10) і Неваду (6).
Середні результати опитувань The Post перед виборами показали, що жоден з кандидатів не лідирував більше ніж на два бали в жодному з них.
Різні комбінації цих станів можуть допомогти кожному кандидату забезпечити собі шлях до перемоги.
Коли ми дізнаємося, хто переміг на виборах у США?
Перші виборчі дільниці закриваються о 18:00 за східним часом, коли почнуть надходити перші неофіційні результати, а останні виборчі дільниці на Алясці закриються на сім годин пізніше.
На підрахунок голосів і визначення загального переможця президентських перегонів знадобляться години, якщо не дні.
У 2020 році агентства новин чекали чотири дні, щоб оголосити Байдена президентом.
Результати цього року можуть бути відтерміновані через низку факторів.
Крім того, два ключових штати – Пенсільванія та Вісконсин – не дозволяють обробляти бюлетені для голосування поштою до дня виборів. Оскільки це критичні штати, очікуваний високий рівень голосування поштою в цих штатах може затримати результати для всієї країни.
Також існує ймовірність того, що результати можуть бути оскаржені, що може тримати світ у напрузі ще довше.
Коли переможець виборів стає президентом?
У США існує окремий бюрократичний процес, який юридично призначає наступного президента.
Він починається після закриття виборчих дільниць з офіційним підрахунком голосів. Цей ретельний процес перевірки та підтвердження результатів приблизно на 10 000 виборчих дільницях може тривати кілька днів або й тижнів – залежно від штату. Після сертифікації штати мають підтвердити свої результати до 11 грудня.
17 грудня виборці штатів – як правило, виборні посадові особи штату або партійні інсайдери – зберуться, щоб віддати свої голоси колегії виборців, які мають бути отримані президентом Сенату та головою Національного архіву не пізніше Різдва.
6 січня новий Конгрес збереться і підрахує голоси виборців, затвердивши їх офіційно.
Президент і віцепрезидент вступлять на посаду після приведення до присяги 20 січня, відомого як День інавгурації.
- Кандидати у президенти США Камала Гарріс та Дональд Трамп отримали по три голоси у крихітному містечку Діксвілл-Нотч (штат Нью-Гемпшир), в одному з перших населених пунктів, де розпочалось голосування.
- У США напередодні виборів понад 74 мільйони громадян (46%) скористалися можливістю проголосувати достроково. Особливо активними виявилися виборці в штатах, що традиційно вважаються політичними “полями битв” довгострокових тенденцій.
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.
Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…
Станом на 16:00 п’ятниці, 22 листопада, ворог 118 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.
Джерело: BBC Велика Британія та Франція зроблять усе необхідне для України та досягнення тривалого миру,…
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.