У Грузії суд визнав недійсними результати кількох округів під час виборів — «Радіо Свобода»
Джерело: “Радіо Свобода”
У Грузії суд підтвердив порушення таємниці голосування під час парламентських виборів та визнав недійсними результати кількох електронних округів, що входять до округів Цалкі та Тетріцкаро.
Суддя Тетріцкарського райсуду Володимир Хучуа сказав, що суд встановив “вагомі порушення” під час голосування.
“Суд однозначно вважає, що таке ставлення до виборчого процесу є невільним, тому результати мають бути визнані недійсними”.
Шляхом випадкового відбору суд перевірив виборчі бюлетені кількох округів у районах Цалкі та Тетріцкаро, відтак підтверджено, що на зворотному боці бюлетенів видно сліди маркера, що порушує право на таємницю голосування. Суддя, який особисто проводив перевірку, констатував очевидний факт порушення таємниці під час розміщення бюлетеня в машині для підрахунку голосів.
За оцінкою організації “Сая”, таке рішення судді створює новий прецедент у напрямку захисту права виборця на таємницю голосування.
Зауважимо, прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявляв, що результати парламентських виборів будуть затверджені попри спротив опозиції, яка відмовляється визнавати їхні результати. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі офіційно заявила, що не визнає результатів парламентських виборів у країні.
Своєю чергою, голова спостережної місії ENEMO, Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами Златко Вуйвовіч заявив, що парламентські вибори 2024 року в Грузії пройшли з численними порушеннями, що вплинуло на інклюзивність і прозорість виборчого процесу.
Також Міністерство закордонних справ України зреагувало на результати виборів у Грузії, зокрема підтримавши висновки міжнародних спостерігачів, котрі раніше зафіксували порушення, відзначивши схожість зафіксованих інцидентів із методами, характерними для РФ.
- 4 листопада один із лідерів “Коаліції за зміни” Ніка Мелія на мітингу біля будівлі парламенту Грузії заявив, що від сьогодні акції грузинської опозиції будуть щоденними.
Африканські пінгвіни опинилися під загрозою вимирання в дикій природі. Згідно з даними Міжнародного союзу охорони природи, чисельність цих птахів скоротилася на 75% за останні три десятиліття. На сьогодні їх залишилося близько 19,8 тисячі особин, з яких менше ніж 10 тисяч пар здатні до розмноження.
Японські дослідники запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини в космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.
Винищувач МіГ-29 Збройних сил Індії розбився під час тренувального польоту в центральній частині Індії.
У ДП “Ліси України” спростували інформацію щодо залучення до розроблення та обговорення законопроєкту, що передбачає штрафи та позбавлення волі за зберігання дров без дозвільних документів.
Ультраправого дансько-шведського політика Расмуса Палудана засудили до чотирьох місяців ув’язнення через спалення Корану під час демонстрацій у квітні та вересні 2022 року. Його засудив окружний суд Мальме за звинуваченням у підбурюванні проти етнічної групи та образах мусульман.