У Генштабі пояснили причини збоїв на телефонах українців під час тривог
Джерело: Генштаб/Телеграм
У Генштабі пояснили, чому стаються збої у мобільних телефонах під час тривог. Для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS, котрі і спричиняють ці порушення.
Зауважується, що під час проведення заходів з відбиття повітряних атак російських окупантів застосовуються засоби радіоелектронної боротьби.
Зокрема, для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS (спуфінг).
Побічним ефектом цього впливу є і порушення в системі точного часу, яку використовують мобільні телефони в режимі автоматичного уточнення часу. Враховуючи зазначене, доцільно відключити режим автоматичного уточнення часу в телефоні та враховувати, що під час оголошення повітряних тривог точність роботи систем супутникової навігації може порушуватися, – пояснили фахівці з радіоелектронної боротьби у Генеральному штабі Збройних Сил України.
Раніше військовий фахівець в галузі радіотехнологій та голова ГО “Центр радіотехнологій” Сергій Бескрестнов з позивним “Флеш” у коментарі Буквам пояснив, чому українці помічають збій часу на їхніх телефонах.
Він підтвердив, що це пов’язано з радіоелектронною боротьбою (РЕБ).
Раніше повідомляли, що в останні кілька днів користувачі iphone в Україні заявяють про збій часу на їхніх телефонах.
Українці зазначили, що їх геопозицію автоматично перемикнуло на пристроях Apple. Таким чином коритсувачів “перекинуло” в Білорусь, Курськ та найчастіше – в Москву. Однак були й ті, яким висвітлило локацію Північного Льодовитого океану.
Для того, щоб уникнути такої ситуації, власникам iphone варто у налаштуваннях вимкнути функцію “Задавати автоматично” у розділі “Дата і час” та встановити правильний часовий пояс.
- У роботі месенджера “Телеграм” 3 жовтня зафіксували збій. Проблеми у роботі сервісу вже відчули користувачі.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 листопада. На даний час відбулося 150 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, також ворог активний на Куп’янському і Времівському напрямках.
Російські війська посилили штурми Торецька, застосовуючи артилерію, дрони та піхотні групи. За словами речниці ОТУ “Луганськ” Анастасії Бобовнікової, ворог не рахується з втратами, кидаючи у бій зокрема не підготовлених контрактників.
Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко зустрівся в Оттаві з парламентською групою дружби Канада-Україна. Він поінформував про детальну та відверту розмову з усього спектру питань безпекового порядку денного.