Дональд Трамп перемагає у ключовому штаті Пенсильванії

Джерело: WP

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп перемагає вже у третьому “ключовому” штаті Пенсильванії.

За підрахунками 97% голосів Трамп здобуває 50,7% (3 426 326 голосів), а Камала Гарріс – 48,2% (3 257 502).

Нині залишається підрахувати ще 244 тисячі голосів.

Для перемоги кандидату в президенти необхідно набрати більш ніж 270 голосів колегії виборників. Станом на зараз перевагу має Трамп, який набрав 267.

Тим часом кандидатка від демократів Камала Гарріс поки що має 219 голосів.

Крім Пенсильванії, Трамп переміг у Північній Кароліні та Джорджії — двох інших “хитких” штатах. Також він має перевагу в решті чотирьох ключових штатів — Аризоні, Вісконсині, Мічигані та Неваді, де підрахунок голосів ще триває.

Світові лідери вже почали вітати Дональда Трампа з перемогою на виборах президента США.

Найпершим Трампа привітав президент Сальвадору Наїб Букеле.

“Вітаємо обраного президента Сполучених Штатів Америки! Нехай Бог благословить і направить вас”, – написав він.

Трампа також привітав президент Франції Емманюель Макрон.

“Готовий працювати разом, як ми працювали протягом чотирьох років. З вашими переконаннями та з моїми. З повагою та амбіціями. Заради більшого миру та процвітання”, – зазначив він.

Прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу висловив радість з приводу повернення Трампа до Білого дому.

“Ваше історичне повернення до Білого дому знаменує собою новий початок для Америки і є потужним підтвердженням відданості великому союзу між Ізраїлем та Америкою. Це величезна перемога”, – зазначив він.

Привітання Трампу також опублікував генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

“Я щойно привітав Дональда Трампа з обранням президентом Сполучених Штатів. Його лідерство знову буде ключовим для збереження сили нашого Альянсу. Я з нетерпінням чекаю на можливість знову працювати з ним для просування миру через силу в межах НАТО”, – написав він.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн приєдналася до привітань.

“Я сердечно вітаю Дональда Трампа. ЄС і США – це не просто союзники. Нас пов’язує справжнє партнерство між нашими народами, яке об’єднує 800 млн громадян. Давайте разом працювати над сильним трансатлантичним порядком, який приноситиме результати для них”, – наголосила вона.

Привітання Трампу також опублікувала нещодавно переобрана президентом Молдови Майя Санду.

“Вітаю, президент Дональд Трамп, з перемогою на виборах. Молдова дорожить своїми відносинами зі Сполученими Штатами, нашим стратегічним партнером, і з нетерпінням чекає на поглиблення співпраці для майбутнього, що забезпечує більше процвітання та безпеку для наших народів”, – зауважила вона.

Трампа привітали також прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні, президент Польщі Анджей Дуда, прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала та ін.

Зауважимо, що разом із виборами президента американці обирають новий склад Палати представників (435 місць, обирають на два роки) і третину Сенату — 34 нових сенатори, кожного з яких обирають на шість років.

Нині більшість у Палаті представників мають республіканці, а в Сенаті з мінімальною перевагою домінують демократи.

Зазначається, що Ненсі Пелосі, першу жінку, якій раніше вдавалося обіймати посаду спікера Палати представників США, переобрали до Конгресу на 20-й термін від округу в Сан-Франциско.

Бійці 47-ї окремої механізованої бригади ЗСУ взяли в полон російського солдата 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту на території Курської області. Полонений Юрій Піткевич заявив, що став свідком страт українських військових.

На Волині у селі Верхи зафіксували спалах вірусного гепатиту А. Оскільки найбільша група ризику – діти, місцева влада вирішила перевести їх на дистанційне навчання.

В телекомпанії CNN заявили, що після обрання Дональда Трампа президентом Україні, можливо, незабаром доведеться адаптуватися до різкого скорочення підтримки США, що може мати вирішальний вплив на війну проти Росії.

Гірничодобувні гіганти BHP і Vale підписали угоду з урядом Бразилії про виплату майже $30 мільярдів компенсації за обвал Маріанської дамби у 2015 році, який спричинив найбільшу екологічну катастрофу в країні.

Ціни на сировинні товари від нафти та газу до металів й зерна впали в середу, 5 листопада, оскільки долар зріс, а перемога республіканця Дональда Трампа на президентських виборах у США викликала занепокоєння щодо тарифів та економічного зростання.