У Німеччині схвалили закон про добровільну військову службу 18-річних громадян
Джерело: Reuters
Кабінет міністрів Німеччини в середу, 6 листопада, схвалив проєкт закону, який дозволить армії оцінювати готовність 18-річних громадян країни служити в Бундесвері.
Німеччині прагне відновлювати призов, який скасували в 2011 році, щоб збільшити чисельність своїх військ.
Наразі вона має 180 000 солдатів й планує збільшити армію до 203 000 осіб до 2031 року, а також 60 000 резервістів.
Із припиненням призову Німеччина припинила реєстрацію 18-річних на військову службу.
Мета нового закону полягає в тому, щоб ще раз отримати огляд цих цифр: згідно із запропонованою моделлю, усі чоловіки, яким виповниться 18 років – приблизно 300 000 наступного року – повинні будуть заповнити цифрове опитування щодо свого інтересу до вступу в армію.
Молодим жінкам також буде надіслано опитування, але вони не зобов’язані його проходити.
- 13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.
- Данія оголосила про плани вперше поширити військовий призов на жінок і збільшити стандартний термін служби.
- Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині.
У Німеччині розробляють національний план створення бункерів для захисту населення. План передбачає переобладнання громадських і приватних будівель, а також створення мобільного додатку для пошуку укриттів та інформування громадян про заходи безпеки.
Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп.
Спеціальний прокурор Джек Сміт офіційно звернувся до судів із проханням закрити дві федеральні справи проти обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, зокрема щодо втручання у вибори та зловживання секретними документами.
Казахстан поставив за мету збільшити частку закордонних постачань нафти без російської допомоги. Міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв заявив, що обсяг такого експорту має зрости у 13 разів.