В Україні розслідують убивства росіянами 124 військовополонених — Офіс генпрокурора

Джерело: Офіс Генпрокурора

Правоохоронці розслідують 49 кримінальних проваджень щодо вбивства 124 українських військовополонених.

За словами керівника управління Департаменту Офісу Генпрокурора щодо протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Дениса Лисенка, стрімке зростання випадків страт українських військових, коли ті здаються в полон, почалося наприкінці минулого року і досягло “безпрецедентних” масштабів у 2024-му.

Найбільше випадків зафіксували у Донецькій області – 17, під час яких убили 62 полонених. На другому місці – Запорізька область, далі – Харківська.

“Ми зараз займаємось аналізом всіх цих випадків, пошуком патернів, закономірностей. І зараз вже будуємо справи стосовно представників вищого командування збройних сил РФ, які, на нашу думку, можуть бути причетними до організації таких злочинів або до невжиття заходів щодо їх припинення і покарання винних”, – зазначив Лисенко.

Напередодні в Донецькій області зареєстровано два нові випадки вбивства військовополонених: 23 жовтня в Селидовому загинули троє військових, а 1 листопада, поблизу Вишневого, ще троє були розстріляні окупантами.

У Центрі національного спротиву повідомили, що Центри популяризації російського “язика” росіяни створять на усіх тимчасово окупованих територіях України. Таку “ініціативу” висловив глава РФ Володимир Путін.

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена нині планує у терміновому порядку виділити залишок у 6 мільярдів доларів з безпекового пакету підтримки Україні. Відповідний крок планують зробити до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.

таном на 22:00 середи, 6 листопада, з початку доби на фронті відбулося 145 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що 7 листопада прибуде до Угорщини для участі у саміті Європейської політичної спільноти на запрошення прем’єр-міністра Віктора Орбана.

Наявність військ КНДР у Європі є “переломним моментом”, який може знаменувати початок “набагато темнішої” фази війни в Україні. Нині необхідна “політична рішучість, щоб триматися курсу у довгостроковій перспективі”, а також “змінити траєкторію війни”.