Посадовицю Центральної МСЕК затримали під час отримання хабаря
Джерело: Офіс генерального прокурора у Telegram
Правоохоронці затримали посадовицю Центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) за підозрою у хабарництві. Вона вимагала 2 тисячі доларів за сприяння в отриманні ІІ групи інвалідності для чоловіка, що дозволяло зняти його з військового обліку.

Фото: Офіс генерального прокурора
Згідно з даними слідства, посадовиця пропонувала “послугу” з оформлення групи інвалідності, що дає можливість уникнути мобілізації. Підозрювану затримали під час передачі грошей у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Під час обшуків у неї вилучили близько 20 тисяч доларів, документи з оформлення інвалідності, медичну документацію, особові справи та інші матеріали, що можуть свідчити про причетність до незаконної діяльності.
Посадовиці повідомили про підозру у зловживанні впливом, а також обрано запобіжний захід.
Довідка. Уряд затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на засіданні 25 жовтня. Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.
До цього, влада країни скликала засідання РНБО, де ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК.
Згодом Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року “Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів”. Зокрема мовиться про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.
Згідно з текстом документа, глава держави доручив впродовж трьох місяців перевірити рішення МСЕК стосовно встановлення інвалідності посадовцям. Необґрунтовані рішення переглянуть.
4 листопада Кабінет міністрів України подав у Верховну Раду анонсований законопроєкт про реформування (ліквідацію) МСЕК.
- Керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допускатимуть до роботи в новій системі, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.
- У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомили, що конфіскувати статки очільників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) неможливо.
- Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.
Принцеса Уельська Кейт Міддлтон 2 липня вперше з’явилася на публіці після тривалої паузи у королівських обов’язках – і відверто поділилася тим, через що проходить після завершення лікування онкологічного захворювання.
У Нью-Йорку 16 липня на аукціоні Sotheby’s планують виставити на продаж метеорит, який вважається найбільшим із коли-небудь знайдених фрагментів Марса на Землі. Його стартова вартість – до 4 мільйонів доларів.
У віці 98 років у столиці Аргентини помер кардинал Луїс Паскуаль Дрі – священник, якого Папа Франциск неодноразово згадував як зразок милосердя та покори в служінні. Про його смерть повідомив у середу Ватикан.
У сучасній війні культурний фронт стає не менш важливим за бойовий. Музика і мистецтво допомагають військовим переживати найскладніші моменти, відновлювати сили і зберігати людяність попри жахіття війни. Культурний десант – це мобільні творчі групи, які несуть цю підтримку прямо на передову, створюючи особливий простір відновлення і спротиву через мистецтво.