Посадовицю Центральної МСЕК затримали під час отримання хабаря

Джерело: Офіс генерального прокурора у Telegram

Правоохоронці затримали посадовицю Центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) за підозрою у хабарництві. Вона вимагала 2 тисячі доларів за сприяння в отриманні ІІ групи інвалідності для чоловіка, що дозволяло зняти його з військового обліку.

Фото: Офіс генерального прокурора

Згідно з даними слідства, посадовиця пропонувала “послугу” з оформлення групи інвалідності, що дає можливість уникнути мобілізації. Підозрювану затримали під час передачі грошей у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Під час обшуків у неї вилучили близько 20 тисяч доларів, документи з оформлення інвалідності, медичну документацію, особові справи та інші матеріали, що можуть свідчити про причетність до незаконної діяльності.

Посадовиці повідомили про підозру у зловживанні впливом, а також обрано запобіжний захід.

Довідка. Уряд затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на засіданні 25 жовтня. Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.

До цього, влада країни скликала засідання РНБО, де ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК.

Згодом Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року “Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів”. Зокрема мовиться про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.

Згідно з текстом документа, глава держави доручив впродовж трьох місяців перевірити рішення МСЕК стосовно встановлення інвалідності посадовцям. Необґрунтовані рішення переглянуть.

4 листопада Кабінет міністрів України подав у Верховну Раду анонсований законопроєкт про реформування (ліквідацію) МСЕК.

26 грудня на стрімінговій платформі Netflix з’явився другий сезон популярного південнокорейського серіалу “Гра в кальмара”. Глядачі можуть переглянути сім нових епізодів, зокрема в українському дубляжі. У першому сезоні, який вийшов у 2021 році, було дев’ять серій.

Співробітники Державного бюро розслідувань у співпраці зі Службою безпеки України завершили досудове розслідування щодо помічниці судді Дніпровського апеляційного суду, яка передавала кримінальникам конфіденційну інформацію з реєстру судових рішень.

У Нікополі на Дніпропетровщині зросла кількість поранених унаслідок атаки БпЛА на центральний ринок.

Провідні американські бізнесмени та компанії жертвують великі суми до інавгураційного фонду Дональда Трампа. Серед них є ті, хто у 2021 році засуджував штурм Капітолія прихильниками 45-го та 47-го президента США.

Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.