Уряд запровадить чіткіші визначення критичності підприємств і бронювання працівників

Джерело: “Інтерфакс-Україна

Уряд України планує запровадити чіткіші критерії для визначення критичності підприємств та потреби бронювання працівників. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що наразі триває аудит критичних підприємств для усунення можливих зловживань, виявлених влітку.

За його словами, до 15 листопада буде завершено інвентаризацію, після чого затвердять прозорі, однозначні параметри для бронювання, які знизять можливість суб’єктивного підходу.

Під час Київського міжнародного економічного форуму Шмигаль зазначив, що до завершення аудиту підприємствам, у яких завершується термін бронювання працівників, його продовжать. Це стосується тих, хто має бронювання до 31 травня 2024 року.

Одним із нововведень стане вимога щодо рівня зарплат: замість орієнтації на середню зарплату в регіоні буде встановлено мінімальну суму, необхідну для бронювання працівників. У такий спосіб, за його словами, буде знижено ризик зловживань.

Шмигаль також повідомив, що під час аудиту виявлено випадки бронювання працівників, які сплачують податки з заробітної плати, нижчої за мінімальну, або не оновили свої дані. Нові параметри мають допомогти уникнути подібних ситуацій.

За словами прем’єра, це питання є важливим і потребує балансу між потребами оборони та економічною діяльністю, що забезпечує робочі місця.

Прем’єр також зазначив, що уряд прагне впровадити економічне бронювання, проте визнає, що військові та представники передових підрозділів ставляться до цього кроку скептично.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.