Окупанти вдарили по Харкову 500-кілограмовими бомбами: поранено 25 осіб

Фото: t.me/synegubov

Джерело: голова Харківської ОВА Олег Синєгубов

Уночі 8 листопада російські окупаційні війська вдарили 500-кілограмовими бомбами по двох районах Харкова. Десятки людей поранено, у місті значні руйнування.

Ворожий удар відбувся о 3:30 по Салтівському та Шевченківському районах Харкова.

Зокрема на Салтівці бомба влучила у багатоповерхівку. Постраждало 25 осіб, з них п’ятеро госпіталізовані у середньому та легкому станах.

Ще 30 мешканців будинку – зокрема чотирьох дітей – евакуювали. Триває розбір завалів.

Внаслідок удару частково зруйновано під’їзд будинку з 1 по 3 поверхи. Вибуховою хвилею пошкоджено житлові будинки поряд, п’ять автівок та виходи станції метро.

Фото: t.me/synegubov

У Шевченківському районі удар прийшовся по центру міста. Ворог вдарив по відкритій території, пошкодивши історичні будівлі, громадські місця, житлові будинки.

Фото: t.me/synegubov

Друге влучання – поблизу житлової забудови також у центрі Харкова. Пошкоджено щонайменше шість багатоповерхівок, магазини, торгівельні павільйони, автівки, виходи станції метро

Обійшлось без постраждалих.

“Такі удари 500-кілограмовими авіабомбами – це цілеспрямований терор ворога Дякуємо всім службам, волонтерам, які рятують людей та ліквідовують наслідки!”, – резюмував Синєгубов.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Автомобільні компанії Honda і Nissan підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає створення спільної холдингової компанії до серпня 2026 року. Honda як старший партнер матиме більше впливу, включаючи право призначати більшість директорів і обирати президента.

Українська організація звернулася до громадян із проханням допомогти у створенні умов для зимової реабілітації кажанів. На сьогодні понад тисяча кажанів перебуває під опікою організації, а ще сотні – у волонтерів по всій країні.