WSJ: США відправлять Україні 500 ракет-перехоплювачів для Patriot і NASAMS

Джерело: The Wall Street Journal

Пентагон відправить Україні понад 500 ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони Patriot і NASAMS, про що повідомили у The Wall Street Journal (WSJ).

За словами високопоставленого американського посадовця, ракети прийдуть протягом найближчих тижнів.

Посадовець додав, що ці поставки мають закрити потреби України в ППО до кінця 2024 року.

Інший посадовець сказав, що передача зброї Україні зазвичай займає тижні або навіть місяці, а вплив зростання поставок на військові запаси США “викликає велику заклопотаність”. 

Тому США розглядають варіанти викупу зброї в інших країн для передачі Україні, зазначили у WSJ.

  • У Пентагоні проводяться неофіційні обговорення щодо можливих дій Міністерства оборони, якщо Дональд Трамп віддасть “суперечливі” накази. Зокрема, йдеться про розгортання військ всередині США та звільнення великої кількості аполітичних співробітників.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.