В США білі жінки носять сині браслети, щоб показати, що вони не голосували за Трампа

Джерело: Diet Prada

У відповідь на результати президентських виборів деякі білі жінки виготовляють сині браслети дружби, щоб сигналізувати, що вони не голосували за Дональда Трампа.

В TikTok Ліббі Рей Лу опублікувала відео з питанням: “Друзі, білі жінки, як ми сигналізуємо одна одній на чиєму ми боці?”.

Відео, опубліковане в середу, набрало вже 4,2 мільйона переглядів.

Тенденція показує, що переважно білі жінки виготовляють браслети з синіми намистинами, колір яких символізує Демократичну партію, щоб показати, що вони не голосували за Трампа. 

Фото: Diet Prada

Ці браслети також є відсилкою до фанатів Тейлор Свіфт, які відомі тим, що носять браслети дружби та обмінюються ними.

Однак на останніх трьох виборах більшість білих жінок незмінно голосували за Трампа. Тим часом екзит-поли показують, що 91% темношкірих жінок проголосували за віцепрезидентку Камалу Гарріс, і в Інтернеті багато хто висловлює розчарування та недовіру щодо руху синіх браслетів.

“Носити синій браслет, який означає, що ти той, за кого себе видаєш, нічого для мене не означає. Цей тиждень показав мені, що не можна нікому довіряти”, – сказала Монік Лашай. 

Противники тренду стверджують, що потрібні дії замість символічних жестів.

“Мені здається, що найкращий спосіб показати темношкірим жінкам, що вони в безпеці з вами, — це заступитися за них на роботі. Насваритись на своїх друзів і родину через їхній расизм. Стежити за їхньою безпекою в публічних місцях. Робити покупки в підприємствах, які належать темношкірим, і голосувати так, як безпека темношкірих жінок справді має для вас значення”, — написав один користувач X. 

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.