Катар погодився вислати керівників ХАМАСу на вимогу США – CNN

Джерело: CNN

Катар погодився вислати високопосадовців ХАМАСу на вимогу США на тлі тривалих невдалих спроб досягти угоди про припинення вогню у секторі Гази та звільнення ізраїльських заручників.

Як розповіли в агенції, близько двох тижнів тому Вашингтон наказав Катару припинити надавати притулок лідерам ХАМАСу, які проживають у столиці. Катар погодився на цю вимогу та повідомив про це ХАМАС понад тиждень тому.

“ХАМАС – це терористичне угруповання, яке вбивало американців та продовжує утримувати американців у заручниках. Після відхилення неодноразових пропозицій про звільнення заручників його лідери більше не повинні бути бажаними гостями в столицях будь-якого американського партнера”, – заявив високопоставлений представник адміністрації Байдена.

Водночас представник ХАМАСу заявив, що повідомлення про те, що Катар погодився вислати офіційних осіб угруповання з Дохи, є “безпідставними” та “тактикою тиску”. За його словами, подібні заяви поширювалися і раніше без жодних доказів.

Згідно з повідомленням, США протягом конфлікту неодноразово зверталися до Катару з проханням використати загрозу вислання як важіль тиску на ХАМАС. Остаточним поштовхом до такого рішення стала смерть американсько-ізраїльського заручника Герша Голдберга-Поліна та чергова відмова ХАМАСу від припинення вогню.

Точні терміни вислання та майбутнє місце перебування членів ХАМАСу залишаються невідомими. Хоча Туреччина розглядається як можливий варіант, США навряд чи схвалять цей сценарій з тих самих причин, що вони не хочуть, щоб Катар надавав притулок керівництву ХАМАС, йдеться у публікації.

Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

Ізраїль не має наміру укладати угоду щодо припинення вогню або погоджуватися на паузу в бойових діях з угрупованням “Хезболла”, доки ізраїльські війська не досягнуть усіх поставлених цілей, заявив глава ізраїльського Міноборони Ісраель Кац.

Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.  

Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Олексія Тандира на ухвалу Святошинського районного суду міста Києва від 10 жовтня 2024 року, якою задовольнили клопотання прокурора і продовжили обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 8 грудня 2024 року включно.