У Китаї оприлюднили результати найбільшого дослідження про постковідний синдром
Джерело: Bloomberg
Китайська академія наук провела дослідження щодо тривалого COVID-19 (постковідного синдрому), згідно з результатами якого щонайменше троє з 10 учасників відчували відповідні симптоми.
У дослідженні взяли участь понад 70 тисяч громадян віком від 18 до 60 років, воно вважається найбільшим у Китаї.
За допомогою онлайн-анкет дослідники протягом року вивчали симптоми постковідного синдрому і статусу інфікування SARS-CoV-2.
Понад 30% опитаних повідомили про втому, 28% заявили про погіршення пам’яті, 18% помітили, що їхня здатність займатися фізичними вправами зменшилася, а майже 17% поскаржились на “мозковий туман”.
Згідно з даними дослідження, вакцинація зменшила ці симптоми на 30%-70%, хоча повторне зараження призводило до більш тяжкого постковідного синдрому.
За словами вчених, жінки частіше страждали від симптомів тривалого COVID-19, проте є відмінності залежно від вікової групи. Розлади сну та біль у м’язах і суглобах більш поширені у літніх людей.
Науковці також виявили, що у жителів північних регіонів Китаю частіше спостерігалися симптоми тривалого COVID-19.
- Нове дослідження виявило, що COVID-19 може значно підвищити ризик серцевих нападів, інсультів та смертей протягом трьох років після інфікування. Дослідження ґрунтується на аналізі медичних записів приблизно 250 000 осіб із бази даних UK Biobank. Його опублікували в журналі Atherosclerosis, Thrombosis and Vascular Biology.
Пізно ввечері 14 листопада російські війська знову здійснили масовану атаку дронами на Одесу та район. Внаслідок обстрілу є загибла та поранені, пошкоджена цивільна інфраструктура.
Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.
Американська акторка Шанель Бенкс, відома роллю Сойєр Беннетт в серіалі “Пліткарка”, зникла безвісти.
Вчені Міжнародного центру фізіології та екології комах у Кенії відкрили новий спосіб боротьби з пластиковими відходами. Виявилось, що личинки темного жука Alphitobius здатні споживати і розкладати полістирен — пластик, який використовується у пакуванні продуктів, електроніки та промислової продукції. Це перший відомий випадок, коли африканські комахи виявили здатність розщеплювати цей стійкий матеріал.
Сучасний український та міжнародний скульптор, учасник проєкту “Сади мрій” Альоша (Aljoscha) 29 жовтня 2024 презентував…