12 листопада: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
12 листопада відзначають Всесвітній День боротьби з пневмонією, День фахівця з безпеки, Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики та Міжнародний день ергономіки. Християни сьогодні вшановують священномученика Йосафата.
Всесвітній День боротьби з пневмонією: заснований 2009 року під егідою Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії, щоб привернути увагу до пневмонії як однієї з основних причин смертності серед дітей у віці до п’яти років. Мета цього дня – підвищити обізнаність про серйозність хвороби, наголосити на важливості вакцинації та доступу до медичної допомоги, а також закликати до профілактичних заходів і лікування.
День фахівця з безпеки: міжгалузеве свято, що об’єднує всіх учасників ринку, професіоналів галузі безпеки в широкому сенсі слова.
Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики: щорічний захід встановлений Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Цей день спрямований на підвищення поінформованості про глобальну стійкість до протимікробних препаратів та заохочення передового досвіду серед широкої громадськості, працівників охорони здоров’я та політиків, щоб уникнути подальшої появи та поширення лікарсько-стійких інфекцій.
Міжнародний день ергономіки: встановлений ООН у 2005 році. Ергономіка – це наука, заснована на фізіології, техніці та психології того, як люди взаємодіють зі своїм робочим середовищем. Мета даної науки, це надання рекомендацій щодо підвищення ефективності та комфорту при облаштуванні робочого середовища.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Азербайджан – День Конституції Азербайджанської Республіки
- Китай – День народження Сунь Ятсена
- Індонезія – Національний день здоров’я та День батька
Цього дня у світі:
- 1648 — по виплаті відкупного козацькі сили зняли облогу Замостя.
- 1871 — в Одесі дебютує як актор-професіонал Марко Кропивницький, український актор та режисер, у складі трупи народного російського театру графів Маркових і Чернишова (у виставі за п’єсою Квітки-Основ’яненка “Сватання на Гончарівці”).
- 1893 — В газеті “San Francisco Morning Call” опубліковано перше оповідання 17-річного Джона Гріффіта (Джек Лондон) “Тайфун біля берегів Японії”.
- 1918 — Гетьман України Павло Скоропадський узаконив автокефалію Української Православної Церкви
- 1918 — Австрія була проголошена республікою
- 1922 — відкрили Київську картинну галерею
- 1925 — створена “Легія українських націоналістів” на з’їзді представників Українського Національного об’єднання i Союзу Визволення України у Празі
- 1940 — розпочався державний візит до Берліна Голови Раднаркому, Наркома закордонних справ СРСР, члена політбюро ЦК ВКП(б) В’ячеслава Молотова для перемовин з керівництвом Третього Райху із зовнішньополітичних питань.
- 1944 — 14-та Галицька добровольча дивізія зброї СС “Галичина” перейменована на 14-ту Військову гренадерську дивізію СС (Першу українську)
- 1967 — у Нью-Йорку відбувся Перший Світовий конгрес вільних українців.
- 1992 — починаючи з 23-ї години було припинено функціонування рубля у грошовому обігові на території України. Єдиним законним засобом платежу став український карбованець, якого в готівковому обігу представляв купон Національного банку України.
- 2001 — на міському цвинтарі Севастополя з військовими почестями поховано капітан-лейтенанта Дениса Пшеничникова та мічмана Віталія Романюка, що загинули внаслідок аварії на підводному човні “Курськ”.
- 2009 — в Харкові в приміщенні Спілки української молоді відбулася академія, на якій було проголошено та вперше відзначено День україномовної преси[3]
- 2010 – відкрилися 16-ті Азійські ігри в Гуанчжоу, Китай.
- 2014 — цього дня вперше в історії на поверхню комети (Чурюмова — Герасименко) було спущено космічний апарат.
Яке сьогодні церковне свято:
12 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Йосафата. Він був відомим православним святим, який жив у XII столітті. Він був архієпископом Київським і Галицьким і відомим проповідником та захисником православної віри. Йосафат був відомий своєю непохитною вірою та відданістю Богу, попри численні випробування та переслідування. Він був убитий 1054 року під час нападу на Київ, коли місто було захоплене половцями.
Прикмети:
- Ще не похолодало — весна буде рання.
- Мряка вранці — чекайте на заморозки ввечері.
- Хмари проти вітру пливуть — буде сніжити.
- Яка погода цього дня — таким буде початок грудня.
- Якщо вже випав сніг, то пролежить до самої весни, а вона прийде пізно.
Традиції:
- Наші предки намагалися цього дня придбати якусь важливу річ, вірили, що вона довго і вірно служитиме.
Іменини сьогодні святкують:
Борис, Володимир, Данило, Дмитро, Іван, Костянтин, Лев, Матвій, Микола, Олександр, Опанас, Степан, Федір.
- За даними синоптиків у вівторок, 12 листопада, в країні збережеться суха погода.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 11 листопада.
Європейські лідери закликають адміністрацію президента США Джо Байдена посилити підтримку України до завершення його терміну в січні. Вони спонукають зміцнити позиції Києва на тлі очікувань щодо потенційних змін у зовнішній політиці США після інавгурації Дональда Трампа 20 січня.
Намисто, яке, як вважають, пов’язане зі скандалом, який сприяв падінню Марії-Антуанетти, продали за 3,7 мільйона фунтів стерлінгів (майже 4,7 мільйона доларів).
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко проти того, щоб громадяни Білорусі обирали президентом країни жінку.
Міжнародна фотопремія International Photography Awards визначила переможців 2024 року. Журі фотопремії назвало переможців в 11 основних номінаціях.
Іранська держава заявила, що планує відкрити “лікувальну клініку” для жінок, які порушують закони про обов’язкове носіння хіджабу в громадських місцях.