Україна повернула понад тисячу дітей з Росії і ТОТ, але ще 20 тис. лишається там – Лубінець

Джерело: Радіо Свобода

12 листопада уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Україна змогла повернути 1002 дитини з Російської Федерації та тимчасово окупованих територій.

Основним партнером у цьому процесі є Катар.

Лубінець зазначив, що Росія примусово перемістила 19 546 українських дітей, хоча реальна кількість може бути значно більшою. Росія не надає інформації про місцеперебування цих дітей, а процес їх повернення затягується, попри зусилля України та міжнародних партнерів.

“На тимчасово окупованій території України проживають півтора мільйона українських дітей. Скільки з них вже росіяни депортували? Можемо тільки здогадуватися… Але я переконаний, що число дітей, яких депортувала Російська Федерація, зростатиме”, – зауважив Лубінець.

  • 11 вересня сейм Польщі прийняв резолюцію із засудженням викрадення Росією українських дітей, наголосивши, що це є “ганебним замахом на українську ідентичність”.
  • Міжнародний кримінальний суд може притягнути Білорусь до відповідальності за депортацію українських дітей, навіть якщо вона не є членом МКС. Про це заявив речник суду Фаді ель Абдалла.

Проживання на окупованій території нерідко змушує людей робити складний вибір на користь отримання російського паспорта….

СБУ повідомила про підозру Лі Вон Чолю (також відомого під псевдонімом Герман Прокопів), громадянину України корейського походження, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською ОДА та брав участь у захопленні будівлі.

Російська армія вранці четверга, 14 листопада, атакувала Слов’янськ на Донеччині. Під обстріл потрапив екіпаж патрульних.

Жертви сексуального насильства в умовах війни отримали понад 300 виплат проміжних репарацій, про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики, голова наглядової ради пілотного проєкту Катерина Левченко.

Народному депутату України Євгенію Шевченку оголосили про підозру у державній зраді, повідомляють українські правоохоронні органи. За даними Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Офісу генерального прокурора, зібрано докази, що вказують на можливу діяльність депутата на шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України.