Шольц вважає своєю заслугою, що в Україні «не було ескалації»
Джерело: Bild
13 листопада у Бундестазі відбулися дебати за участю канцлера Олафа Шольца. Він пообіцяв поставити питання про довіру уряду у грудні, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися “наприкінці лютого”. У зверненні до депутатів канцлер також торкнувся теми України.
Шольц закликав дбати про те, щоб Україна мала надійні перспективи як демократична суверенна нація. Він зауважив, що Німеччина зокрема відповідальна за те, щоб Київ не залишився “сам на сам” з агресором.
Хочу чітко сказати, це має бути зрозумілим: не повинно бути рішень, ухвалених в обхід України. Вона може покластися на нашу країну та нашу солідарність. Водночас не приховуватиму: одночасно, на мій погляд, у найближчому майбутньому також важливо, щоб ми робили все, щоб у цій війні не було подальшої ескалації, і ми не стали стороною конфлікту. І тут я хочу сказати: я підтверджую, що, як і раніше, вважаю правильним, що зробив свій особистий внесок у те, що не було ескалації. І говорю прямо: країна, яка робить найбільше в Європі, щоб Україна не залишилася сама без підтримки, також має турбуватися про те, щоб не було ескалації, – додав Шольц.
Разом з тим, канцлер повторив свою позицію щодо питання заборони на удари вглиб території РФ.
І я не зміню позицію щодо постачань крилатих ракет з Німеччини. І про це ми також зможемо дискутувати перед новими виборами, – зауважив він.
Додамо, раніше Шольц виключив будь-які переговори щодо України без її участі.
Варто також нагадати, що відправлений у відставку міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що канцлер ФРН Олаф Шольц звільнив його через пропозицію передати ракети Taurus Україні.
- Канцлер Німеччини на дебатах у Бундестазі 16 жовтня назвав повномасштабну війну Росії проти України “імперіалістичним божевіллям”, тоді як російських військових – “жертвами” цього божевілля.
- Олаф Шольц заявив, що німецькому суспільству недостатньо пояснили важливість підтримки України. Він зауважив, що у країні дедалі частіше ставлять під сумнів доцільність надання допомоги українцям, особливо під час громадських обговорень у східних і західних регіонах Німеччини.
- Німеччина планує припинити постачання важкої військової техніки для Збройних сил України, повідомляють ЗМІ.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.