Вчені в Антарктиді вперше знайшли бурштин: що це значить

Джерело: Phys.org
Вчені вперше виявили бурштин в Антарктиді. Це свідчить про те, що помірні тропічні ліси існували на кожному континенті.
У нещодавно опублікованій науковій роботі дослідники описали бурштин, знайдений в осадовому керні. Його витягнули морським буровим верстатом з глибини 946 метрів під час експедиції 2017 року. Вчені назвали відкриття “бурштином з острова Пайн” на честь його розташування в затоці Пайн-Айленд у морі Амундсена.
Аналіз фрагментів бурштину дозволяє отримати нові уявлення про умови навколишнього середовища в Західній Антарктиді 90 мільйонів років тому, під час Крейдяного періоду, коли на континенті, ймовірно, існували лісові екосистеми, схожі на тропічні ліси. Особливо цікавою є можливість виявлення залишків життя, включених у бурштин, і це відкриття дозволяє краще зрозуміти, як функціонував ліс у цих умовах.
Хоча знахідка складається з маленьких фрагментів бурштину, вчені виявили мікровключення кори дерев.
Також виявили ознаки патологічного виділення смоли – так дерева заклеюють пошкоджену паразитами або лісовими пожежами кору, створюючи у такий спосіб хімічний і фізичний бар’єр, що захищає від нападів комах та інфекцій
“Наше відкриття – ще один шматочок головоломки, і воно допоможе нам краще зрозуміти болотисте, багате на хвойні дерева середовище помірного тропічного лісу, виявлене поблизу Південного полюса середини Крейдяного періоду”, – кажуть вчені.
- Частини Антарктиди зеленіють значно швидше, ніж очікувалося раніше, що змушує вчених переглядати вплив зміни клімату на цей регіон. Згідно з дослідженням британських науковців, площа, покрита рослинністю на Антарктичному півострові, збільшилася вдесятеро за останні 40 років.
- Активний вулкан у холодній Антарктиці щодня викидає в атмосферу золото. Експерти оцінюють “золоті викиди” у 6 тисяч доларів.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.