Антарктида стає зеленішою значно швидше, ніж очікувалося раніше
Джерело: Sky News
Частини Антарктиди зеленіють значно швидше, ніж очікувалося раніше, що змушує вчених переглядати вплив зміни клімату на цей регіон. Згідно з дослідженням британських науковців, площа, покрита рослинністю на Антарктичному півострові, збільшилася вдесятеро за останні 40 років.

Фото: DigitalGlobe / PA
Дослідники з університетів Ексетера та Хартфордшира спільно з Британською антарктичною службою використовували супутникові дані для вивчення “озеленення” Антарктичного півострова.
Загалом територія залишається переважно вкрита снігом, льодом та скелями. Але рослинність на півострові значно зросла, зокрема в одному регіоні її площа збільшилася з менше ніж одного квадратного кілометра в 1986 році до майже 12 квадратних кілометрів у 2021 році.
Зростання кількості рослинності значно прискорилося між 2016 та 2021 роками, збільшившись на понад 30%. Вчені дійшли висновку, що антропогенні зміни клімату є ключовим фактором цих процесів. Доктор Томас Роланд з Університету Ексетера зазначив, що масштаби цих змін були неочікуваними для дослідницької команди.

Фото: University of Exeter / PA Wire
Доктор Оллі Бартлетт з Університету Хартфордшира підкреслив, що хоча виявлення рослинності на півострові не стало для вчених сюрпризом, швидкість її поширення була шокуючою. Більшість рослин, знайдених у регіоні, це мохи, лишайники, підліски та гриби, які можуть рости на голих скелях та існувати там протягом понад 5 000 років.
Дослідження, опубліковане в журналі Nature Geosciences, також свідчить про те, що збільшення кількості рослин може сприяти утворенню ґрунтів в Антарктиді, що потенційно створює умови для подальшого зростання рослинності. Це, однак, може призвести до проникнення немісцевих і потенційно інвазивних видів у регіон.
Науковці закликають до негайних дій для запобігання подальшій деградації екосистем Антарктиди, оскільки зміни клімату вже відчутно впливають навіть на найвіддаленіші частини Землі.

Фото: University of Exeter / PA
- Дослідження свідчать, що через танення льодовиків внаслідок глобального потепління, обертання Землі сповільнюється. Відтак тривалість кожної доби стає довшою, оскільки зникнення льоду міняє форму планети.
- Зі зростанням температури планети гриби можуть змінюватись і стати більш агресивними й небезпечними для людини. Це встановила група медичних дослідників і інфекціоністів з Китаю, разом з ученими з Сінгапуру і Канади.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.