В Ірані планують відкрити «клініки» для жінок, які порушують закони про носіння хіджаба

Джерело: The Guardian

Іранська держава заявила, що планує відкрити “лікувальну клініку” для жінок, які порушують закони про обов’язкове носіння хіджаба в громадських місцях.

Очільниця відділу жінок і сім’ї штаб-квартири Тегерана з питань підтримки доброчесності та запобігання гріхам Мехрі Талебі Дарестані оголосила про відкриття “клініки для лікування зняття хіджаба”. Вона сказала, що клініка запропонує “наукове та психологічне лікування для зняття хіджаба”.

Іранські жіночі та правозахисні групи висловили обурення цією заявою.

Британська журналістка з Ірану Сіма Сабет, яка минулого року стала мішенню для замаху, назвала цей крок “ганебним”.

“Ідея створення клінік для “лікування” жінок без хіджаба викликає жах, де людей відокремлюють від суспільства лише за те, що вони не відповідають панівній ідеології”, – сказала вона.

Іранський адвокат з прав людини Хоссейн Раїсі заявив, що ідея клініки для лікування жінок, які не дотримуються законів про носіння хіджаба, “не є ані ісламською, ані не узгоджується з іранським законодавством”. 

Він також сказав, що викликає занепокоєння те, що заява надійшла від Департаменту жінок і сім’ї Тегеранського штабу з просування доброчесності та запобігання гріхам, який підпадає під пряме керівництво верховного лідера Алі Хаменеї.

Представники громадських організацій та медіа у спільній заяві закликали Верховну Раду України відновити онлайн-трансляцію пленарних засідань на телеканалі “Рада” та завчасну публікацію порядків денних цих засідань.

Російська влада запровадила повну заборону на експорт бензину, щоб охолодити паливний ринок, де ціни з початку року зросли на 30% і майже досягли історичних максимумів. До 31 серпня вивіз бензину з Росії заборонили навіть компаніям‑виробникам.

28 липня уряд призначив заступницю міністра економіки Тетяну Бережну тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки культури та стратегічних комунікацій. 

Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.

28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.