Пісторіус обходить Шольца та Мерца за підтримкою на посаду канцлера

Джерело: Bild

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у нещодавньому опитуванні обійшов за рівнем підтримки на посаду майбутнього канцлера не тільки чинного очільника уряду Олафа Шольца, а і лідера опозиції Фрідріха Мерца.

Нове опитування від інституту Forsa засвідчило, що канцлер Німеччини Олаф Шольц втрачає підтримку не лише серед усіх виборців, а й серед прихильників своєї партії.

Лише 13% опитаних хотіли б бачити Шольца кандидатом на посаду канцлера від Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН). Водночас 57% респондентів віддають перевагу міністру оборони Борису Пісторіусу.

Особливо помітним є падіння підтримки Шольца серед прихильників СДПН: 58% висловлюють підтримку Пісторіусу, і лише 30% — Шольцю.

В іншому сценарії, де Пісторіус та кандидат від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц змагаються один з одним, 39% виборців обрали б Пісторіуса, тоді як Мерца підтримали б лише 25%.

Навіть серед прихильників ХДС Пісторіус набрав би 22%, тоді як Мерцу довіряють 59% власних виборців. За словами аналітиків, опитування Forsa демонструє, що Пісторіус має вплив не лише серед лівих, а й серед консервативних виборців.

Зауважимо, 6 листопада канцлер ФРН Олаф Шольц у своєму зверненні після засідання коаліційного комітету заявив, що винесе питання про довіру собі на голосуванні у бундестазі, котре відбудеться 15 січня.

Без голосів лібералів, голову котрих Шольц звільнив з посади глави Мінфіну, такої довіри він здобути не зможе. Це означає швидкий розпуск бундестагу. Дострокові вибори у Німеччині можуть відбутися вже у березні наступного року.

Значну частину своєї промови він присвятив критиці Крістіана Лінднера, заявивши, що той надто часто підривав його довіру. Лінднер, за словами канцлера, служить не загальному благу, а “своїй клієнтурі та партії”.

Бюджет на 2025 рік та заходи щодо покращення економіки ФРН стали тригером конфлікту всередині коаліції. У середу, 6 листопада, її лідери зустрілися у спробі виробити компроміс щодо проведення економічних реформ у країні.

Голова Вільних демократів (ВДП) та міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер запропонував партнерам по коаліції погодитись на проведення в країні дострокових парламентських виборів на початку 2025 року. У такому разі, як пишуть ЗМІ, він був би готовий піти на ухвалення додаткового бюджету Німеччини на 2024 рік і залишитись у складі перехідного кабінету міністрів до проведення парламентських виборів та формування нового федерального уряду Німеччини. У відповідь канцлер Олаф Шольц оголосив про звільнення Лінднера.

Ексміністр фінансів закликав до скорочення бюджетних видатків та бюрократичних бар’єрів для ведення бізнесу, зниження податків для заможних громадян, а також уповільнення переходу до вуглецево-нейтральної економіки. Соціал-демократи в особі канцлера Шольца та “зелені” в особі міністра економіки Роберта Габека, навпаки, виступають за розв’язання проблем в економіці за допомогою цільових держвитрат.

Габек підтвердив розпад правлячої коаліції.

Це рішення здається неправильним, майже трагічним, – заявив голова “Зелених”.

Віцеканцлер висловив жаль, що рішення щодо бюджету так і не було знайдено, попри наявність “на столі” різних варіантів. Провину за розвал коаліції він поклав на Лінднера.

  • Кабінет міністрів Німеччини в середу, 6 листопада, схвалив проєкт закону, який дозволить армії оцінювати готовність 18-річних громадян країни служити в Бундесвері.
  • Федеральний уряд Німеччини заявив, що не планує виділяти нові кошти на підтримку України. Це викликало занепокоєння опозиції щодо замороження фінансової та військової допомоги Києву. Мінфін країни водночас каже, що різкого скорочення допомоги не буде.
  • Уряд Німеччини затвердив проєкт бюджету на 2025 рік, у якому передбачено вдвічі меншу допомогу Україні порівняно з 2024 роком.

 

Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.

Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.

Пізно ввечері 14 листопада російські війська знову здійснили масовану атаку дронами на Одесу та район. Внаслідок обстрілу є загибла та поранені, пошкоджена цивільна інфраструктура.