Росіяни восени і взимку продовжать завдавати удари по критичній інфраструктурі — ЗСУ
Джерело: брифінг Media Center Ukraine – Ukrinform.
Росіяни мають намір бити по об’єктах критичної інфраструктури протягом осені-зими. РФ поставила перед собою ціль знищити критичну інфраструктуру, зокрема об’єкти енергетики.
Речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що росіяни розуміють, що критична інфраструктура підтримує нашу життєдіяльність, тому вони будуть продовжувати повітряний тероризм.
Крім об’єктів енергетики вони можуть завдавати ударів і по гідротехнічних спорудах, як вже було. Для цього вони використовують іранські дрони Shahed-136, а також безпілотники власного виробництва Lancet з імпортними запчастинами.
“Якщо вони отримають ракети від Ірану, їх також застосують по об’єктах енергетичної інфраструктури. Будуть продовжувати завдавати ударів і крилатими ракетами. На сьогодні росіяни вивели в акваторію Чорного моря кораблі, які є носіями крилатих ракет Калібр”, – наголосив речник Командування Повітряних сил ЗСУ.
Юрій Ігнат додав, що Україна не має засобів для знищення балістичних ракет, які летять зі стратосфери. Останніми з таких прикладів були протикорабельні ракети “Онікс”, які випускають з тимчасово окупованого Криму, та надшвидкі ракети Х-22. Саме ними останній тиждень атакують Одещину, завдаючи ударів по портовій інфраструктурі та історичному центру.
Раніше енергетики “Українській правді” повідомляли, що відключення світла зимою буде навіть за умов відсутності російських ударів. На сьогодні високовольтна мережа буде відновлена максимум на 30-40%. Через обстріли росіян після останньої зими 75% теплової генерації було зруйновано або пошкоджено.
- У ніч на 19 липня росіяни завдали потужного масового удару по півдню України. Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ абсолютно свідомо цілить в інфраструктуру “зернової угоди”.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що для захисту Одеси з повітря необхідні додаткові системи ППО SAMP-T або Patriot. Президент сказав про це під час пресконференції в Києві.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.