У Новій Зеландії маорі масово протестують через перегляд законопроєкту про корінний народ
Джерело: Reuters
У Новій Зеландії тисячі людей беруть участь у марші протесту до столиці Веллінгтон через законопроєкт, який переглядає принципи Договору Вайтангі — засновницького документа, підписаного між британською короною та корінними маорі 1840 року. Марш, відомий як хікой, триває вже дев’ять днів і охоплює міста по всій країні.
Учасники можуть прибути до столиці Веллінгтона вже у вівторок, 18 листопада.
Марш протесту об’єднав близько 10 тисяч людей, які пройшли через Роторуа, де їх зустріли сотні прихильників із прапорами маорі. У четвер, 7 листопада, у парламенті лідери маорі організували традиційний танець хака як виклик опонентам законопроєкт.
Законопроєкт, ініційований партією ACT, що входить до правлячої коаліції, закликає до перегляду положень Договору, який визначає розподіл управлінських повноважень між державою та маорі. Партія виступає проти окремих прав та привілеїв для маорі, стверджуючи, що це створює нерівність для некорінного населення.
Маорі та їхні прихильники вважають, що документ підриває права корінних народів, які становлять приблизно 20% населення країни.
Хоча партнери по коаліції, Національна партія та “Нова Зеландія на першому місці”, підтримали законопроєкт лише на першому читанні, прем’єр-міністр Крістофер Луксон підтвердив, що Національна партія не підтримуватиме його в подальших етапах, що фактично означає його ймовірне скасування.
- Аеропорт міста Данідін у Новій Зеландії обмежив час обіймів своїх відвідувачів до трьох хвилин.
- З 1 жовтня туристам у Новій Зеландії доведеться сплачувати значно вищий збір на охорону природи та туризм (IVL).
У Німеччині внаслідок аварії автобуса постраждали четверо українців. Одного з постраждалих із кількома забоями та гематомами госпіталізували до місцевої клініки, іншим трьом після огляду надали квитки для подальшої подорожі. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У Нідерландах з жовтня зросте плата за притулок для українських переселенців. Замість нинішніх 105 євро на місяць доведеться сплачувати 244 євро.
П’ятий президент України та лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко сьогодні прибув до Чернівців, де планував передати партію техніки для однієї з військових частин, що дислокується в обласному центрі. Однак, за його словами, військова контррозвідка заборонила приймати цю допомогу. Зустріч із військовими скасували, а самих бійців терміново відправили на Схід.