Bloomberg: ОПЕК+ збільшить видобуток нафти у грудні на 137 000 барелів

Джерело: Bloomberg

На засіданні ОПЕК+ 2 листопада мають намір узгодити збільшення видобутку нафти на 137 000 барелів на день, що дозволить зберегти темп незначних підвищень видобутку, оголошених для жовтня та листопада.

Цей рівень збільшення дозволить зберегти темп незначних підвищень, котрі вже були оголошені для жовтня та листопада. Згідно з інформацією джерел, група досягла принципової угоди щодо плану до початку засідання.

ОПЕК+ продовжує поступово відновлювати виробництво на 1,65 мільйона барелів на день, яке було призупинено два роки тому.

Зауважується, що засідання проходить на тлі посилення тиску на Росію, одного з лідерів альянсу, після того, як США запровадили санкції на два найбільших нафтових виробника РФ минулого місяця. Хоча цей крок допоміг підтримати ціни, після того як вони впали до п’ятимісячного мінімуму, один із делегатів заявив, що для ОПЕК+ ще зарано оцінювати загальний вплив цих заходів на ринок.

Зауважимо, країни ОПЕК+ домовилися з листопада збільшити видобуток нафти на 137 тисяч барелів на добу. Коригування квот буде реалізоване в межах добровільного скорочення видобутку на 1,65 млн барелів на добу, оголошеного країнами альянсу у квітні 2023 року.

Це коригування буде реалізоване у листопаді 2025 року… 1,65 млн барелів на добу можуть бути повернені частково або повністю, залежно від зміни ринкових умов, – зазначили у пресрелізі.

За даними Reuters, ініціатором пропозиції про збільшення видобутку на 137 тисяч барелів на добу виступила Росія. Саудівська Аравія, своєю чергою, пропонувала значніші варіанти нарощування — на 274 тис., 411 тис. та 548 тис. барелів на добу. В ОПЕК зазначили, що рішення ухвалене на тлі стабільних прогнозів світової економіки та сприятливої ринкової кон’юнктури, що відображається у низькому рівні запасів нафти.

Згідно з даними ОПЕК, у листопаді Росія та Саудівська Аравія збільшать видобуток на 41 тисячу барелів на добу кожна, Ірак — на 18 тисяч, ОАЕ — на 12 тисяч, Кувейт — на 10 тисяч, Казахстан — на 7 тисяч, Оман — на 4 тисячі і Алжир — також на 4 тисячі барелів на добу. Після коригування квоти складатимуть: для Росії — 9,532 млн барелів на добу, Саудівської Аравії — 10,061 млн, Іраку — 4,255 млн, Кувейту — 2,569 млн, ОАЕ — 3,399 млн, Казахстану — 1,563 млн, Омана — 808 тис., Алжиру — 967 тис. барелів на добу.

Альянс ОПЕК+, що об’єднує провідні країни-експортери нафти та їхніх союзників, виробляє близько половини світового обсягу нафти. У квітні 2023 року вісім учасників об’єднання добровільно скоротили видобуток, щоб стабілізувати ринок, а з квітня 2025 року почали поступове нарощування обсягів.

У Кремлі заявили, що уважно стежать за стрімким падінням цін на нафту та намагаються мінімізувати його вплив на економіку країни.

Раніше повідомляли, що рішення ОПЕК+ про збільшення видобутку сирої нафти – навіть при очікуваному падінні попиту на тлі торгівельної війни США – призвело до зниження цін на енергоресурс.

Американський президент неодноразово закликав ОПЕК+ збільшити видобуток нафти та знизити ціни, щоб позбавити РФ доходу і припинити війну. Адміністрація Трампа також порушила питання додаткових санкцій та інших важелів економічного тиску на Росію, яка затягує перемовини про мир. Це також співпадає з зусиллями Європейського союзу, який прагне повністю позбутись від російських енергоресурсів, зокрема від російського газу до 2027 року.

Довідка. Організація країн – експортерів нафти – картель, створений нафтовидобувними державами для стабілізації цін на нафту. Членами цієї організації є країни, чия економіка залежить від доходів з експорту нафти.

Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.

Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.

Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.

Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.