Китай купує обладнання для чипів у компанії з Нідерландів попри санкції

Джерело: Reuters

Китай залишається найбільшим ринком для нідерландської компанії ASML, яка виробляє обладнання для створення мікросхем, навіть попри суворі експортні обмеження.

Уряд Нідерландів разом зі США запровадив ці заходи, щоб обмежити постачання найсучасніших технологій китайським виробникам.

ASML домінує на ринку інструментів для літографії, які є важливими для створення схем мікросхем. Попри заборони, Китай продовжує закуповувати обладнання для виробництва старіших типів чипів, які не підпадають під обмеження, але можуть використовуватися у військовій сфері.

У третьому кварталі продажі ASML у Китаї сягнули рекордних 2,79 мільярдів євро, хоча компанія прогнозує зниження цього показника у 2025 році.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп заявив, що співпраця Китаю з Росією має безпосередній вплив на європейську безпеку. За його словами, китайські компанії постачають компоненти, які в результаті використовуються у російській зброї, включаючи безпілотники.

Велдкамп наголосив, що Нідерланди разом із європейськими партнерами мають продовжувати звертати увагу Китаю на ці ризики. Це питання обговорюватиметься на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європі потрібна нова стратегія підтримки України у боротьбі з Росією, оскільки нинішня тактика деескалації неефективна.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 19 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Після розслідування журналістів “Схем” прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського – заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка. Раніше родина Полієнків намагалася пояснити свої статки наявністю “Волги”, яка, за їхніми словами, прирівнювалась по вартості до житлової квартири у Києві.

Внаслідок обстрілу житлового кварталу Костянтинівки двоє людей загинули, ще двох поранено. Нині прокуратура розпочала розслідування за фактом воєнного злочину (ч. 2 ст. 438 КК України).

У Німеччині дебати стосовно постачання ракетної системи Taurus Україні розгорілися з новою силою: керівники партій ХДС/ХСС, ВДП та “Зелених” вимагають якнайшвидше схвалити постачання.