Українські банки досі використовують російське ПЗ
Джерело: Мінфін
Національний банк України офіційно підтвердив, що в українській банківській системі досі використовується програмне забезпечення російського та білоруського походження. У телеграмі №57−0008/86444 регулятор наголосив на суттєвих ризиках та вимагає від банків прозвітувати про розв’язання проблеми протягом 21 дня.

Джерело: Мінфін
Звіт має містити:
- Виконання заходів щодо мінімізації кіберризиків, пов’язаних із використанням російського ПЗ.
- Нинішній стан залежності банків від програмного забезпечення країни-агресора чи Білорусі.
У документі наголосили, що з 2023 року НБУ впроваджує стратегію “нульової толерантності” до такого ПЗ у фінансовій системі України.
Відомо, що навіть у державних банках неодноразово фіксувалися випадки використання російських програм, які створювали загрози для кібербезпеки. Хакерські атаки та збої, пов’язані з такими програмами, призводили до перебоїв у роботі інтернет-банкінгів і мобільних додатків, що ускладнювало проведення платежів для українців.
НБУ очікує на швидкі дії банківської системи щодо усунення цих ризиків.
- Міністерство торгівлі США планує заборонити китайське програмне і апаратне забезпечення в транспортних засобах з міркувань національної безпеки.
- Після 30 вересня 2023 року американський розробник Microsoft припинив продовжувати ліцензії на програмне забезпечення російським компаніям.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.
Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.
Прем’єр-міністр Дональд Туск розкритикував позицію кандидата в президенти від партії “Право і справедливість” Кароля Навроцького щодо України.
Одеситка Дар’я стала єдиною жінкою-пілотом у батальйоні безпілотних систем 21-ї окремої механізованої бригади.
Законопроєкт про “руйнівні” санкції проти Росії буде реалізований, якщо Кремль найближчим часом не приступить до “добросовісних” переговорів щодо стійкого справедливого миру з Україною, заявили американські сенатори Ліндсі Грем (республіканець, Південна Кароліна) та Річард Блументаль (демократ, Коннектикут), котрі є авторами відповідної законодавчої ініціативи.