Українські банки досі використовують російське ПЗ
Джерело: Мінфін
Національний банк України офіційно підтвердив, що в українській банківській системі досі використовується програмне забезпечення російського та білоруського походження. У телеграмі №57−0008/86444 регулятор наголосив на суттєвих ризиках та вимагає від банків прозвітувати про розв’язання проблеми протягом 21 дня.
Звіт має містити:
- Виконання заходів щодо мінімізації кіберризиків, пов’язаних із використанням російського ПЗ.
- Нинішній стан залежності банків від програмного забезпечення країни-агресора чи Білорусі.
У документі наголосили, що з 2023 року НБУ впроваджує стратегію “нульової толерантності” до такого ПЗ у фінансовій системі України.
Відомо, що навіть у державних банках неодноразово фіксувалися випадки використання російських програм, які створювали загрози для кібербезпеки. Хакерські атаки та збої, пов’язані з такими програмами, призводили до перебоїв у роботі інтернет-банкінгів і мобільних додатків, що ускладнювало проведення платежів для українців.
НБУ очікує на швидкі дії банківської системи щодо усунення цих ризиків.
- Міністерство торгівлі США планує заборонити китайське програмне і апаратне забезпечення в транспортних засобах з міркувань національної безпеки.
- Після 30 вересня 2023 року американський розробник Microsoft припинив продовжувати ліцензії на програмне забезпечення російським компаніям.
Державна прикордонна служба оприлюднила відео знищення російської ракети Х-101 у небі над Київщиною.
Партизанський рух “АТЕШ” розвідав місце розташування російського ракетно-гарматного комплексу “Панцир С-1”, котрий, ймовірно, прикриває ключові об’єкти у тимчасово окупованому Севастополі.
В Одесі внаслідок російської атаки по Приморському району кількість постраждалих зросла до понад 50 осіб. Під час ворожого обстрілу загинули десять осіб.
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук високо оцінив нещодавню пропозицію озвучену заступницею міністра закордонних справ Ізраїлю Шарен Хаскель передати Україні будь-яку зброю російського виробництва, захоплену ЦАХАЛ у Лівані, Секторі Гази або на Західному березі.
Адміністрація США дозволила використовувати ракети дальністю до 300 км для ударів по території РФ, це обговорювалося на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.