У Балтійському морі виявили перебитий кабель зв’язку між Литвою та Швецією

Джерело: Telia Lietuva

Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.

Зауважується, що через інцидент доступ до Інтернету скоротився на третину. Кабель обірвали в неділю вранці, близько 10 ранку.

Системи одразу ж повідомили, що ми втратили зв’язок. Було проведено подальше розслідування і з’ясувалося, що він був пошкоджений, – пояснив Шемешкявічюс.

Додамо, раніше у підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.

Через пошкодження було перервано телекомунікаційне з’єднання між країнами. Причина інциденту поки що не встановлена. За інформацією газети Ilta-Sanomat, мовиться про обрив кабелю, однак точне місце пошкодження залишається невідомим.

C-Lion1, введений в експлуатацію у 2016 році, має довжину 1173 кілометри і є єдиним прямим телекомунікаційним з’єднанням між Фінляндією та Центральною Європою.

Раніше повідомляли, що США зафіксували підвищену військову активність Росії навколо підводних кабелів ЄС, зауваживши, що тепер РФ зможе планувати диверсії, спрямовані на виведення з ладу критично важливої світової комунікаційної інфраструктури.

За словами одного з посадовців, Росія формує спеціальний військовий підрозділ під назвою “Головне управління глибоководних досліджень”, який розгортає флот підводних човнів і морських безпілотників.

Ми занепокоєні посиленням російської військово-морської активності і тим, що Росія може завдати шкоди підводній критично важливій інфраструктурі США і союзників. Росія продовжує розвивати свої військово-морські можливості для підводних диверсій, головним чином через Головне управління глибоководних досліджень, – заявив він.

Згідно з повідомленням, США регулярно відстежують російські кораблі, які патрулюють поблизу критично важливих об’єктів морської інфраструктури і підводних кабелів, часто далеко від російських берегів. Командири НАТО повідомили, що в квітні 2023 року стали свідками посилення російської активності над підводними кабелями у Балтійському морі.

Окрім того, минулого року спільне розслідування Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії виявило, що Росія має флот ймовірних шпигунських кораблів, які діють у північноєвропейських водах з метою потенційної диверсії проти підводних кабелів і вітрових електростанцій. Використовуючи аналіз даних, перехоплені радіопереговори і джерела розвідки, розвідувачі відстежували близько 50 кораблів, що діяли в цьому регіоні, використовуючи підводне спостереження для нанесення на карту місць потенційних атак.

Як наголосив американський посадовець, російське керівництво надає велике значення “Головному управлінню глибоководних досліджень”, продовжуючи фінансувати його навіть під час війни в Україні.

Він додав, що США розглядатимуть будь-який подібний саботаж підводної інфраструктури як значну ескалацію російської агресії за межами України.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 79 бойових зіткнень.

За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.

Міністр внутрішніх справ Естонії Ігор Таро, після уваги місцевих медіа, видалив свій обліковий запис у російській соціальній мережі “ВКонтакті”, забороненій в Україні.

Міністерство оборони Великої Британії успішно випробувало новий тип електронної зброї для боротьби з безпілотниками.

У Польщі набули чинності зміни до законів про захист батьківщини і протидію шпигунству. Згідно з новими положеннями, тепер заборонено фотографувати стратегічно важливі об’єкти по всій країні.