Правоохоронці викрили нові «схеми для ухилянтів»: серед затриманих посадовці МСЕК

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки спільно з Нацполіцією ліквідували три нові “схеми для ухилянтів”, затримавши посадовців МСЕК і медзакладів.

Правоохоронні органи проведи комплексні заходи на Київщині, у Львові та в Одесі, затримавши загалом 13 причетних до “схем” осіб. Фігуранти за грошову винагороду – розміром від 1 500 до 12 000 доларів – допомагали військовозобов’язаним уникнути призову на підставі фіктивних довідок про інвалідності.

У Київській області затримано заввідділенням неврології та нейрохірургії однієї з лікарень та її спільника – лікаря-травматолога, які за гроші фальсифікували історії хвороб призовників.

Фальшиві документи вони передавали до центру медико-соціальної експертизи (МСЕК), де клієнтам “підтверджували діагнози” та призначали групу інвалідності.

У Львові підозру отримали колишня голова і троє посадовців міжрайонної МСЕК, які фальсифікували історії хвороб, а потім видавали чоловікам медичні довідки про непридатність до військової служби.

В Одесі затримано двох завідувачів відділень міських лікарень та секретаря голови місцевої МСЕК, які продавали військовозобов’язаним фіктивні довідки про інвалідність.

До незаконної діяльності фігуранти залучили чотирьох безробітних, які підшукували потенційних клієнтів.

Усім фігурантам повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
  • ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Зловмисникам загрожує до дев’яти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Київський апеляційний суд ухвалив рішення залишити під вартою військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Гнезділова. Його звинувачують у самовільному залишенні військової частини (СЗЧ).

Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України 24 лютого 2022 року команда Петра Порошенка спрямувала на допомогу ЗСУ понад 6 мільярдів 247 мільйонів гривень.

Олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан спростувала новину про її смерть, яку поширювали у соцмережах.

Внаслідок російського удару безпілотниками по гуртожитку у Глухові на Сумщині загинули 12 людей.

Сьогодні, 19 листопада, відбудеться гра між збірними України та Албанії. Матч відбудеться в Тирані на стадіоні “Air Albania”.