Долученість до спільної справи: як 96-річна Валентина Павлівна продовжує донатити на ЗСУ
Джерело: Таня Ларіонова/Instagram
Валентина Павлівна, 96-річна мешканка будинку для літніх людей, стала прикладом для багатьох, продовжуючи надихати своєю небайдужістю та відданістю благодійним ініціативам. Історію небайдужої громадянки оприлюднила волонтерка Таня Ларіонова.
Раніше Валентина Павлівна регулярно робила донати через банк.
Та нині, через певні обставини жінка не має такої можливості. Та це не стало на заваді її прагненню допомогти Силам оборони.
Замість того, щоб зупинитися, вона виписує збори, котрі бажає підтримати, і просить знайомих або працівників закладу допомогти передати її внески.
За словами Валентини Павлівни, навіть ця маленька справа дає їй відчуття залученості та важливості своєї участі у спільну перемогу.
Переглянути цей допис в Instagram
Додамо, приватні пожертвування на підтримку військових зусиль України цього року суттєво скоротилися. Благодійні організації повідомляють про зменшення внесків через економічні труднощі та втому населення від війни.
Так, фонд Сергія Притули, який у 2022 році зміг залучити кошти для придбання супутника для української армії, цього року зазнає труднощів зі збором необхідних сум. Пожертви на його платформу впали приблизно на 20%. Притула додав, що для досягнення аналогічних результатів зараз потрібно працювати значно більше.
Серед інших благодійних організацій, які відчули зниження активності донорів, – фонд “Повернись живим”. Найбільша військова благодійна організація в Україні заявила про скорочення пожертв приблизно на 15%.
Ще одна неурядова організація, Reactive Post, повідомила, що цього року отримала на 40% менше пожертвувань порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Водночас “Армія SOS”, яка збирає кошти на оборонне програмне забезпечення, зафіксувала десятикратне зменшення пожертвувань.
На думку волонтерів, основними причинами такого спаду стали економічні труднощі, зокрема зростання цін і підвищення податків. Як приклад, минулого літа, коли в Україні почалися відключення електроенергії, громадяни надавали перевагу купівлі генераторів, а не підтримці армії.
Згідно з опитуванням Фонду Ілька Кучеріва та Центру Разумкова, більше третини українців цього року скоротили обсяги своїх пожертвувань порівняно з попереднім роком.
Деякі волонтери зазначають, що люди пристосувалися до війни, сприймаючи її як віддалену від щоденного життя. Своєю чергою, це впливає на готовність підтримувати армію. Також частина громадян вирішує допомагати напряму своїм знайомим або рідним на фронті, оминаючи волонтерські організації.
Представники українських військових підрозділів підтверджують повільний темп зборів коштів. За словами Ірини Шевченко, речниці одного з батальйонів на Донеччині, найвищий рівень пожертвувань спостерігався у рік повномасштабного вторгнення, після чого відбувалося їхнє поступове зменшення.
- Хіп-хопгурт “Курган і Агрегат” під час благодійного туру Європою зібрав понад 14 мільйонів гривень на потреби Сил Оборони.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.