Зеленський підписав закон про позбавлення держнагород зрадників України

Джерело: картка документа

20 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон №11410 про позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України.

Раніше 283 народних депутати підтримали документ, ініціатором якого виступив глава держави.

У пояснювальній записці зазначили, що законопроєкт спрямований на вдосконалення законодавства України щодо позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі чи особливо тяжкі злочини або кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, а також осіб, які популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади, їх представників, або вчиняють інші дії, спрямовані на створення позитивного образу держави-агресора, виправдовування та визнання правомірною окупації території України.

Документ передбачає позбавлення державних нагород за тяжкі злочини, загрозу нацбезпеці України, пропаганду РФ та виправдання її вторгнення. Вирішуватиме, чи позбавляти людину нагород, суд або РНБО.

Втративши нагороди, такі особи втрачатимуть також усі відповідні пільги.

Раніше нардепка від “ЄС” Ірина Геращенко пояснила, що в цілому проголосовані зміни до КК, КпК України та інших законодавчих актів щодо позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України.

Ми повідомляли, що президент Володимир Зеленський ініціював законопроєкт, що регламентує позбавлення державних нагород за популяризацію чи пропаганду держави-агресорки або вчинення інших протиправних дій проти України.

Він повідомив, що це стосується тих, хто отримував державні нагороди України, зокрема Героя України, орден “За заслуги” тощо, “але обрав для себе не Україну – обрав ворога і зараз підтримує Росію так чи інакше, або взагалі перебуває на її території”.

Потрібен правовий механізм реального позбавлення таких осіб усіх державних нагород і почесних звань. Вони заслуговують тільки на одне “звання”: зрадники. А “нагородою” їм буде відповідальність перед Україною і нашими людьми за все скоєне проти України, проти нашої держави, проти нашої незалежності, – наголосив тоді Зеленський.

Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, чому під час саміту НАТО в Бухаресті 2008 року виступила проти надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства (ПДЧ). За її словами, це рішення було ухвалене з міркувань безпеки для самого Альянсу.

21 листопада – одинадцята річниця початку Революції Гідності – спротиву, який відтоді триває щоденно і…

21 листопада, окрім ударів по Дніпру, російські війська атакували Кривий Ріг. Внаслідок ракетного удару постраждало 15 людей, серед них двоє підлітків.

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена вирішила скасувати кредити Україні в розмірі близько 4,7 мільярда доларів, заявив речник Держдепартаменту Метью Міллер.

Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Польща спільно підтримали пропозицію про випуск спільних військових облігацій, спрямованих на підтримку оборонної промисловості блоку. Рішення ухвалили 19 листопада під час зустрічі у Варшаві.