Росія вперше атакувала Україну міжконтинентальною балістичною ракетою

Джеерло: Букви 

Вранці 21 листопада війська РФ вперше застосували для удару по Україні міжконтинентальну балістичну ракету (МБР).

Ворог застосував ракету для удару по Дніпру близько 5:18. Вже згодом, у ранковому звіті, Повітряні сили повідомили, що це була МБР, випущена з Астраханської області (РФ).

При цьому тип ракети у ПС ЗСУ не уточнили.

Водночас варто зауважити, що напередодні осінтери повідомляли про ймовірність удару РФ по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 “Рубіж”. Мовляв, саме через загрозу атаки новою ракетою 20 листопада припинили працювати іноземні посольства у Києві.

Що відомо про МБР РС-26 “Рубіж”?

  • дальність – від 2000 до 6000 км
  • точність – 150 м
  • стартова маса – 40-50 тонн
  • маса бойової частини – 1200 кг (еквівалентно трьом балістичним ракетам “Іскандер-М”)
  • може бути оснащена боєголовками з навчальним, ядерним чи фугасним зарядом.

Запускають ракету з мобільних пускових установок. Особливість ракети полягає у її здатності маневрувати, відтак її важко збити системами ППО.

Точних даних про процес створення ракети немає. Відомо лише, що розробка почалась не пізніше 2006 року, а перший запуск відбувся наприкінці вересня 2011 року. Остаточні роботи завершились у 2015 році і у 1017 році її планували постачати на озброєння. Проте у 2018 році ракету нібито виключили з програми озброєнь до 2027 року.

  • Вранці 21 листопада російські окупанти атакували ракетами Дніпро, поціливши по будівлі центру реабілітації для осіб з інвалідністю.

Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний заявив, що війну Росії проти України вже можна вважати Третьою світовою.

Вартість біткоїна 21 листопада перевищила 98 тисяч доларів під час європейських торгів, що стало новим історичним максимумом для криптовалюти. Зростання продовжилося, і за день ціна підвищилася приблизно на 4%, наблизившись до позначки у 100 тисяч доларів.

Термінової медичної допомоги потребують понад 60 кримських політв’язнів. Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв’язень Наріман Джелял.

Жінка-трансгендер у Китаї отримала рекордну суму компенсації від лікарні, яка без її згоди піддала їй кільком сеансам електрошоку.

Вчені розробили метод, який дозволяє перетворювати астероїди на їжу для астронавтів, оскільки на довгі космічні подорожі запастись сублімованими харчами складно.