У Німеччині померла активістка Урсула Гавербек, яка заперечувала Голокост і концтабори

Джерело: DW та AP

У віці 96 років померла німецька ультраправа активістка Урсула Гавербек, яку неодноразово засуджували за заперечення Голокосту. Вона була відома своїми заявами, що заперечували масові вбивства, скоєні нацистами під час Другої світової війни.

Наприклад, Гавербек стверджувала, що концтабір Аушвіц-Біркенау не був місцем масового знищення. За її словами, концтабір був просто робочим табором. Водночас історики підтверджують, що в Аушвіц-Біркенау вбили щонайменше 1,1 мільйона людей, переважно євреїв.

Фото: Paul Zinken/dpa/picture alliance

Вперше вирок проти неї винесли у 2004 році, після чого активістку неодноразово засуджували за підбурювання до ненависті. У період із 2018 до 2020 року вона відбула понад два роки ув’язнення у в’язниці в місті Білефельд.

Останній вирок Гавербек оголосили в червні цього року. Суд Гамбурга засудив її до року і чотирьох місяців ув’язнення за коментарі, пов’язані із запереченням злочинів нацистів. Активістка оскаржувала цей вирок, але померла до завершення апеляційного процесу.

У 2019 році Гавербек балотувалася до Європейського парламенту як кандидат від ультраправої партії “Праві” (Die Rechte).

Заперечення Голокосту є кримінальним злочином у Німеччині, як і ще в 16 європейських країнах, а також в Ізраїлі та Канаді.

Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.