«Антисемітизм під маскою правосуддя» – Ізраїль відреагував на рішення МКС щодо Нетаньягу

Джерело: The Times of Israel

Ізраїльські урядовці виступили з різким засудженням Міжнародного кримінального суду в Гаазі, звинувативши його в антисемітизмі після рішення видати ордери на арешт прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху і колишнього міністра оборони Йоава Галланта.

Суд “вже вкотре показав, що він є антисемітським наскрізь”, – заявляє ультраправий міністр національної безпеки Ітамар Бен Гвір.

“Це сучасний антисемітизм під виглядом правосуддя. Ізраїль не буде вибачатися за те, що захищає своїх громадян. Це не злочин, це наш національний і моральний обов’язок”, – сказала міністерка транспорту Мірі Регев, називаючи ордери “юридичним абсурдом”.

Міністр у справах Негева, Галілеї та національної стійкості Іцхак Вассерлауф охарактеризував ордери як “антисемітські звинувачення проти всіх громадян Ізраїлю” – пообіцявши, що Єрусалим “не зупиниться і продовжить боротьбу з кривавим тероризмом”.

Міністр у справах спадщини Аміхай Еліягу заявив, що “пощастило, що Черчиллю не довелося просити дозволу в Гаазі перед тим, як врятувати Європу від нацистів”.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС) видав ордери на арешт прем’єр-міністра та ексміністра оборони Ізраїля – Біньяміна Нетаньягу та Йоава Галланта – за “злочини проти людяності та воєнні злочини”, скоєні щонайменше з 8 жовтня 2023 року по 20 травня 2024 року.

Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.