У ГУР повідомили, якою новою ракетою вдарила РФ по Дніпру

Джерело: ГУР МОУ

В Головному управлінні розвідки повідомили, якою новою ракетою Росія вдарила по Дніпру вранці 21 листопада.

За даними української розвідки, найімовірніше війська РФ застосували для удару ракету з нового балістичного комплексу “Кєдр”

Запуск ракети відбувся в Астраханській області (РФ), а до Дніпра вона прилетіла через 15 хвилин.

На ракеті було встановлено шість бойових частин, кожна з яких оснащена ще шістьма суббоєприпасами.

Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії — понад 11 Махів.

Розробкою ракетного комплексу “Кєдр” займались низка російських підприємств ВПК, серед яких:

  • АТ “Корпорация “Московский институт теплотехники”” (Москва)
  • АТ “Федеральный научно-производственный центр “Титан-Баррикады””(Волгоград)
  • АТ “Головное особое конструкторское бюро “Прожектор” (Москва)
  • АТ “Концерн “Созвездие” (Воронєж)
  • АТ “Научно-производственное предприятие “Спецэнергомеханика”” (Москва)
  • ТОВ “Научно-исследовательский центр спецтехники и конверсии “Континент”” (Москва)

Випробування ракетного комплексу “Кєдр” відбулись у жовтні 2023 року та червні 2024 року. Випробування проводили на “4 державному центральному міжвідомчому полігоні РФ” у місті Капустин Яр (Астраханська область).

Нагадаємо, що у ПС ЗСУ повідомили, що Росія атакувала місто Дніпро міжконтинентальною балістичною ракетою близько 5:18. Запуск здійснювався з Астраханської області (РФ).

Загалом по Дніпру цього ранку було запущено дев’ять ракет різних типів, націлені на підприємства та критичну інфраструктуру. Шість крилатих ракет було збито, три ракети – МБР, аеробалістична ракета “Кинджал” та крилата ракета Х-101 – вразили цілі.

Внаслідок атаки у місті зафіксовано незначні руйнування, зокрема будівля центру реабілітації для осіб з інвалідністю. Постраждало двоє осіб.

У Росії коментувати атаку МБР по Україні відмовились. Зокрема речник Кремля Дмитро Пєсков порадив звертатись до міноборони РФ. Коментувати ситуацію заборонили й речниці МЗС РФ Марії Захаровій.

Зауважимо, що про ймовірність атаки по Україні російською МБР повідомлялось ще напередодні, 20 листопада, коли у Києві “через високу ймовірність масованої атаки” припинили роботу кілька іноземних посольств.

Тоді осінтери повідомили, що це може бути пов’язано саме з ймовірністю атаки по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 “Рубіж”.

Водночас західні посадовці висловили сумнів, що РФ атакувала саме МБР.

Вже увечері 21 листопада президент РФ Володимир Путін заявив, що для атаки по Дніпру було використано новітню ракету “Орєшнік”.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.