МАГАТЕ: Російські удари пошкодили 4 важливі для безпеки АЕС підстанції в Україні
Джерело: МАГАТЕ
У ніч на 16 та вранці 17 листопада російські обстріли пошкодили чотири важливі для ядерної безпеки електричні підстанції в Україні.
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зазначив, що ці підстанції забезпечують стабільне енергопостачання для українських атомних електростанцій (АЕС), зокрема Хмельницької, Рівненської та Південноукраїнської, які критично залежать від з’єднання з національною енергосистемою для виконання функцій ядерної безпеки.
Внаслідок обстрілів АЕС змушені були знизити виробництво електроенергії як запобіжний захід, хоча згодом почали відновлювати свої потужності.
Гроссі наголосив на все більшій нестабільності енергосистеми та її впливі на ядерну безпеку, особливо через пошкодження інфраструктури. Він також повідомив, що представники МАГАТЕ у вересні і жовтні відвідали 7 підстанцій для оцінки збитків від попередніх атак і зафіксували значні пошкодження.
“Вони задокументували значні пошкодження на всіх відвіданих підстанціях, дійшовши висновку, що здатність енергосистеми забезпечувати надійне зовнішнє електропостачання українських АЕС значно знизилася. Україна впроваджує ремонтні роботи та додаткові захисні заходи”, – повідомив Гроссі.
- Під час масованої ракетно-дронової атаки 17 листопада Росія націлилась на електропідстанції, які мають “вирішальне значення для роботи українських АЕС”. Це загрожує не лише відключенням світла українцям, а й ядерній безпеці Європи, вважають у Greenpeace.
- 28 жовтня, близько шостої ранку, російський безпілотник “Шахед” пролетів у критичній близькості до одного з енергоблоків Хмельницької АЕС, повідомляє Енергоатом. Інцидент створив реальну загрозу для безпеки атомного об’єкта.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.